25 września 2023
Aktualności

Dzień Otwarty – bezpłatne badania

Już w najbliższą sobotę – 13 maja w Szpitalu Wojewódzkim św. Łukasza odbędzie się Dzień Otwarty w ramach którego mieszkańcy mogą liczyć na bezpłatne badania. 

Profilaktyka zmniejsza szanse zachorowania na wiele groźnych schorzeń. Regularne wykonywanie badań przeciwdziała powstaniu choroby, ale i jej nadmiernemu rozwojowi do stadium, w którym może być już nieuleczalna.

Wielu z nich można świadomie zapobiegać, a szczególnie nowotworom – przypomina prof. Leszek Kołodziejski Kierownik Tarnowskiego Ośrodka Onkologicznego. – Niepalenie papierosów, zdrowe odżywianie, szczepienia i regularne badania to podstawy sukcesu – dodaje.

Szpital św. Łukasza po raz kolejny przekonuje, że profilaktyka jest modna i zaprasza na Dzień Otwarty, który organizowany jest już 13 maja.

W czasie Dnia Otwartego będzie można skorzystać z:

  • badania skóry w kierunku wczesnego wykrywania stanów przedczerniakowych, czerniaka i raka skóry /lek. med. Guido Libondi/ 9:00 – 12:00
  • badania PSA w surowicy /pacjenci powyżej 40 roku życia – pobieranie krwi 7:00-10:00/
  • badania mammograficzne /pacjentki od 40 -49 roku życia u których nigdy nie wykonywano mammografii lub od ostatniego badania upłynęło co najmniej 2 lata/
  • badania ginekologiczne + USG narządu rodnego – /lek. med. Barbara Otfinowska/
  • nauka samobadania piersi /pielęgniarka onkologiczna Katarzyna Borowiec-Trybulec/
  • badania dotyczą osób dorosłych i są bezpłatne. Wymagana jest rejestracja telefoniczna pod nr tel . 14 631 58 59 lub osobista w Ośrodku Programów Profilaktycznych szpitala.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.