Edward Czesak będzie ponownie rządził w tarnowskim PiS

Przełom roku przynosi również przełom w strukturach Prawa i Sprawiedliwości. Profesor Włodzimierz Bernacki skupia się na Senacie i rezygnuje z kierowania tarnowskimi strukturami partii Jarosława Kaczyńskiego. Według naszych informacji nowym – starym szefem partii w naszym regionie ma zostać Edward Czesak – członek zarządu województwa  małopolskiego.   

– Tak potwierdzam. Rezygnację złożyłem 23 grudnia 2019 z mocą od 1 stycznia 2020 r. – potwierdza prof. Bernacki.

Powrót Edwarda Czesaka na partyjny świecznik ma zostać zaakceptowany przez władze partii już oficjalnie 2 stycznia. Czesak do 2015 roku był szefem tarnowskich struktur, ale po objęciu mandatu europosła na tej funkcji zastąpił go prof. Włodzimierz Bernacki.

Co może oznaczać zmiana w kierownictwie tarnowskiego PiS? Mówi się o generalnej zmianie strategii struktur partii. Niewykluczona jest koalicja… z prezydentem Romanem Ciepielą. Od kilku tygodni głośno spekuluje się na ten temat w Tarnowie. Również sam Czesak przyznał, że zamierza spotkać się z włodarzem miasta i rozmawiać o ,,koalicji dla Tarnowa”. Co więcej, padają już pierwsze nazwiska. W ramach zacieśnienia współpracy nowym zastępcą prezydenta Ciepieli mógłby zostać związany z PiS Adam Ryba.

 

3 komentarze do “Edward Czesak będzie ponownie rządził w tarnowskim PiS

  • 2 stycznia 2020 o 17:27
    Permalink

    Współpraca z grabarzem Tarnowa jest gwożdziem do trumny dla PiSu w Tarnowie.Żeby nie było potem płaczu.Czesak niech idzie na emeryturę.Już dosyć się najadł.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.