31 maja 2024
Aktualności

Egzotyczne krzewy na Piaskówce

W parku na Piaskówce zasadzone zostały nowe krzewy i drzewa. Są wśród nich azalie, różne odmiany kaliny, leszczyna, daglezje, czarna olsza i pochodzące z Azji grujeczniki japońskie, charakteryzujące się dekoracyjnymi, ciekawie przebarwiającymi się liśćmi. W parku stanęło też ponad 80 donic z krzewami jałowców w różnych odmianach, irgą i trzmieliną. Nasadzenia kosztowały ponad dziesięć tysięcy złotych, a ich pełne efekty zobaczymy wiosną.

Prace w parku na Piaskówce będą kontynuowane także w przyszłym roku, teraz trwa porządkowanie terenu. W parku wytyczono alejki, nad stawem od strony zachodniej ustawione zostało ogrodzenie zabezpieczające, powstał też bulodrom, służący do gry w bule oraz betonowy grill, wiaty, stoły i stoliki do gry w szachy, dostosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych. W parku ustawione zostały kosze na śmieci, ławki i stojaki na rowery, a siłownia plenerowa przy placu zabaw wzbogaciła się o dodatkowe urządzenia do ćwiczeń.

 Prace w parku na Piaskówce zostały sfinansowane głównie ze środków Rady Osiedla. Ich łączny koszt wyniósł do tej pory około 438 tysięcy złotych. Sfinansowany został z budżetu miasta i ze środków Rady Osiedla Piaskówka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.