31 maja 2024
AktualnościFotoreportażeKryminalne

Fabryka narkotyków zlikwidowana pod Tarnowem [ZDJĘCIA]

Policjanci z Tarnowa przy udziale funkcjonariuszy Wydziału do Zwalczania Narkotyków KWP z Krakowa, a także specjalistów Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie zlikwidowali linię produkcyjną narkotyków. Zabezpieczono ponad 4 kilogramy amfetaminy, mefedronu oraz kilkadziesiąt beczek różnych pojemności z półproduktem do wytwarzania tych narkotyków. W ten sposób zapobiegli wytworzeniu kilkuset kilogramów substancji narkotycznych, które nie trafia na rynek w Polsce. Zatrzymano 5 osób, które zostały tymczasowo aresztowane.
 
W piątek w południe policjanci z tarnowskiej komendy zrealizowali przygotowywaną sprawę operacyjną. Z informacji jakie docierały do nich wynikało, że w jednym z domów w Porębie Radlnej produkowane są narkotyki w dużych ilościach. Tuż po godzinie dwunastej w domu w Porębie Radlnej pojawili się policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, a także policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Na miejscu zastano 5 osób, dwie kobiety w wieku 59 i 21 lat, a także 3 mężczyzn w wieku 29, 29 i 22 lata. Wszyscy to mieszkańcy Tarnowa. Dom był specjalnie przygotowany do produkcji znacznej ilości narkotyków, a świadczyły o tym między innymi zgromadzone tam półprodukty w 20-sto, 30-sto litrowych beczkach i większych, których policjanci odnaleźli kilkadziesiąt. Pierwsze sprawdzenia wykonali strażacy-chemicy, wykluczając odnalezione substancje, jako wybuchowe. Następnie do działań przystąpili specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy zbadali zabezpieczone substancje w stanie stałym oraz ciekłym. Zostały one zidentyfikowane jako mefedron, amfetamina, natomiast substancje ciekłe, jako półprodukty konieczne do ich wytwarzania.
 
Zabezpieczono ponad 4 kilogramy narkotyku oraz kilkadziesiąt beczek o rożnej pojemości z półproduktami, z którym można by było wytworzyć wymienione substancje psychotropowe w ilości nawet kilkuset kilogramów.
 
Zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty określone w artykule 53 ust. 2 i 54 ust. 1 i 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a za ich naruszenie grozi kara pozbawienia wolności nie krócej niż trzy lata. Piątka zatrzymanych trafiła do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która wystąpiła z wnioskiem do tarnowskiego sądu o zastosowanie środków izolacyjnych. Tarnowski sąd na posiedzeniu w niedzielę zastosował wobec wszystkich zatrzymanych areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.