17 kwietnia 2024
AktualnościKultura

„Femmes czyli kobiety” – koncert Justyny Bacz

Centrum Sztuki Mościce zaprasza 19 lutego na koncert Justyny BaczFemmes czyli kobiety” w ramach cyklu Francuski Styl.

Podczas koncertu usłyszymy utwory z repertuaru bardzo znanych piosenkarek, takich jak Edith Piaf, Juliette Gréco czy Patricia Kaas, a także tych, które w Polsce są mniej popularne i być może, zostaną dopiero odkryte przez publiczność.

Część z tych utworów Justyna Bacz śpiewa w oryginalnej wersji językowej, część z nich w premierowych, autorskich tłumaczeniach. Osobiste interpretacje oraz kunszt wokalny artystki, a także  znakomite aranżacje Mariusza Dubrawskiego w wykonaniu wybitnych muzyków nadają koncertowi wyjątkowy, niepowtarzalny charakter.

Justyna Bacz to piosenkarka, lingwistka, autorka przekładów piosenek, a także tekstów i muzyki. Śpiewa w Polsce, we Francji i w Niemczech. Występowała także w Szwajcarii oraz w USA.

Jest laureatką licznych festiwali piosenki francuskiej i poetyckiej. W 2013 roku otrzymała nagrodę Publiczności na Festiwalu Dni G. Brassensa w Paryżu. Za promowanie kultury francuskiej w Polsce została odznaczona Orderem Sztuki i Literatury Ministerstwa Kultury Republiki Francuskiej. Współpracuje z Instytutem Francuskim, Ośrodkami Alliance Française, Teatrem Kamienica i ze sceną „Piwnicy na Wójtowskiej” w Warszawie.

Od wielu lat bierze udział wydarzeniach kulturalnych podczas Festiwalu Frankofonii, a także w Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA (Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej) organizowanym przez Stowarzyszenie Literacko-Muzyczne „Ballada”, którego jest członkinią. Od lat zapraszana jest również na Festiwal im. G. Brassensa w Berlinie. Współpracuje ze znakomitymi muzykami w kraju i za granicą. Nagrała pięć solowych albumów: „Tête-à-tête” (2006), „Brassens mon amour”(2008), „Empatik” (2013), „Francuska Chanson française” (2014), „Dalida pieśń miłości” (2017).

Zespół muzyczny pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego

Czas trwania: 90 minut

 

Informacje / bilety:

Data: 19 lutego 2023, godz. 18:00

Miejsce: sala widowiskowa

Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy)

Bilety zakupione online nie podlegają zwrotowi.

Bilety grupowe, w cenie ulgowej, obowiązują przy zakupie minimum 10 biletów.

Kasa CSM, godziny otwarcia i kontakt:

tel.: 14 633 46 04, mail: kasa@csm.tarnow.pl

poniedziałek – piątek – 10:00 – 20:00

sobota – niedziela – 15:00 – 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.