25 września 2023
AktualnościFotoreportażeKultura

Festiwal TARNOWIANIE: Czas wystaw [ZDJĘCIA]

Wczoraj w ramach III edycji Festiwalu Tarnowianie odbył się wernisaże wystaw: „Tarnowscy Artyści Fotograficy” oraz „Najlepsza praca roku” uczniów Zespołu Szkół Plastycznych.

 

Wystawa ,,Tarnowscy Artyści Fotograficy” to prezentacja dorobku osób związanych z Tarnowem, pochodzących z Tarnowa oraz takich, którzy właśnie tutaj znaleźli swoją przestrzeń do życia i tworzenia. Przestrzeń, która zaznaczyła w nich swój ślad. W nich, czyli także w ich twórczości.

,,Najlepsza praca roku” – wystawa w Centrum Sztuki Mościce jest nagrodą w konkursie na najlepsze prace roku, zorganizowanym po raz drugi w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie. Konkurs promuje prace młodych twórców i prezentuje zakres kształcenia artystycznego tarnowskiego plastyka. Jego celem jest też inspirowanie uczniów do podejmowania twórczego wysiłku na rzecz własnego rozwoju. Swoje prace wystawiło 12. uczennic i uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich z czterech specjalizacji: tkaniny artystycznej, meblarstwa artystycznego, aranżacji wnętrz i projektowania graficznego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.