Finał X edycji konkursu „Bądź Wielkim” już za nami!

W Dąbrowskim Domu Kultury odbył się finał X edycji Regionalnego Konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez św. Jana Pawła II

Konkurs, skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej i uczniów Szkół Specjalnych Przysposabiających do Pracy został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego.

Patronat honorowy nad konkursem wzorem lat ubiegłych objęli kardynał Stanisław Dziwisz i ks. biskup Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski.

W tym roku do konkursu przystąpiło 56 szkół i placówek z 6 powiatów, w tym powiatu dąbrowskiego, bocheńskiego, brzeskiego, mieleckiego, nowosądeckiego i tarnowskiego. Test wiedzy pisało ponad 600 uczestników. Wymaganą w teście liczbę punktów zdobyło 217 osób. Komisja konkursowa powołana przez organizatorów na podstawie wyników testów do II etapu zakwalifikowała 33 pięcioosobowe zespoły. Do finału zakwalifikowanych zostało 16 zespołów, po 4 zespoły w każdej kategorii.

Zespoły walczące o tytuł laureata konkursu, zdobyły największą liczbę punktów podczas zmagań I i II etapu konkursu. Podczas pierwszego etapu uczestnicy indywidualnie wypełniali test, który miał na celu sprawdzenie ich wiedzy na temat życia św. Jana Pawła II oraz znajomości jego nauczania. Zadaniem zespołów zakwalifikowanych do II etapu było zaprojektowanie i wykonanie widokówki inspirowanej jedną z wybranych przez uczestników myśli Jana Pawła II z okresu 16.10.1998 r. – 02.04.2005 r.

We wtorek, 30 maja na deskach Dąbrowskiego Domu Kultury zaprezentowało się 8 pięcioosobowych zespołów, w kategorii: „szkoły podstawowe” oraz „gimnazja”.

Przewodnicząca Komisji Konkursowej Mariola Smolorz przed ogłoszeniem wyników przypomniała, że o miejscu w finale decydowała suma punktów uzyskanych przez zespoły: zarówno z testu pisanego indywidualnie przez każdego uczestnika w I etapie, jak i uzyskanych za pracę konkursową wykonywaną przez zespół w ramach II etapu oraz punktów uzyskanych za występ finałowy.

Pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Oleśnie – zespół nr 1 (Joanna Lekarczyk, Julia Janik, Wiktoria Trojanowicz, Aleksandra Zachara, Paulina Łucek). Na drugim miejscu uplasowała się Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej im. Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki (Natalia Wojtas, Joanna Foszcz, Kinga Wybraniec, Kamil Kowal, Justyna Maziarz). Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Oleśnie – zespół nr 2 (Karolina Lekarczyk, Maria Woźniak, Wiktoria Ziemian, Martyna Brzychczy, Hanna Dojka).

Wśród gimnazjów najlepszym okazało się Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie – zespół nr 1(Magdalena Szkotak, Karolina Kopyto, Paweł Trójniak, Martyna Morawiec, Wiktoria Brzychczy). Tu z za nim sklasyfikowano Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie (Kinga Dzięgiel, Kinga Bielaszka, Weronika Dzięgiel, Kacper Beker, Wiktoria Lubacz). Na podium znalazło się też Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie – zespół nr 2 (Martyna Gryz, Katarzyna Baliga, Paulina Garstka, Patryk Biedak, Izabela Kozaczka).

Natomiast w środę, 31 maja odbyła się II część finału, podczas którego na deskach Dąbrowskiego Domu Kultury zaprezentowało się 8 pięcioosobowych zespołów, w kategorii: „WTZ, ŚDS, SSPdP” i „szkoły ponadgimnazjalne”.

W kategorii „WTZ, ŚDS, SSPdP” najlepiej zaprezentowała się Niepubliczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Pniu (Damian Erazmus, Kamil Majka, Grzegorz Iwaniec, Adrian Kapinos, Sylwia Marcinek). Drugie miejsce przypadło w udziale Środowiskowemu Domu Samopomocy w Oleśnicy – zespół nr 2 (Małgorzata Kozioł, Robert Świerczek, Adam Gardulski, Krzysztof Skowron, Jan Rutka). Trzecie miejsce wywalczyły z kolei Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Tarnowie (Jerzy Armatys, Magdalena Gardaś, Edyta Niemiec, Andrzej Rzepa, Dawid Żuk).

Natomiast wśród szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – zespół nr 1(Anna Faltyn, Marcelina Żaba, Karolina Sroka, Dominik Starzyk, Katarzyna Ryczek). Za nimi uplasowały się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – zespół nr 2(Stefania Mirek, Dawid Sowa, Michał Morawiec, Aleksandra Zielińska, Klaudia Pikul) oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu – zespół nr 1 (Karolina Urbanik, Krystian Wajda, Wiktor Świątek, Dawid Kinel, Karol Minorczyk).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *