20 kwietnia 2024
Aktualności

FUTSAL: Kolejne zwycięstwo drużyny Unii Tarnów

Od wygranej do wygranej kroczy drużyna Unii Tarnów, występująca w małopolsko-świętokrzyskiej grupie drugiej ligi Polskiej Ligi Futsalu. W rozegranym wczoraj zaległym spotkaniu trzeciej kolejki, podopieczni grającego trenera Kamila Pawlaka pokonali na wyjeździe 5-3 (2-1) AZS UEK Kraków, umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy w 4 min objęli prowadzenie po strzale Daniela Bukalskiego. Do remisu doprowadził w 10 min Dominik Wardzała, a siedem minut później na pierwsze tego dnia prowadzenie wyprowadził tarnowian Kamil Pawlak.

Początek drugiej połowy również należał do grającego szkoleniowca Unii. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się on w 23 min. Dziewięć minut później skompletował natomiast hat-trick, po którym nasz zespół prowadził 4-1. Trafienie Jakuba Ptaka (35 min) zmniejszyło straty „akademików” do dwóch goli. W ostatniej minucie korekty wyniku dokonali jeszcze Daniel Bukalski oraz Dominik Wardzała.

Unia: Oskar Kwiek, Dominik Strzelecki – Kamil Pawlak 3, Dominik Wardzała 2, Szymon Adamski, Konrad Fryś, Jacek Malisz, Kacper Ostrowski, Adrian Pasek, Kamil Tyrka.

W tabeli po trzech kolejkach prowadzi Unia Tarnów – 9 pkt. przed UKS FA Futsal Pińczów – 7 pkt. (w czterech meczach), BSF Busko-Zdrój – 6 pkt., AZS UEK Kraków – 4 pkt., Spartą Spytkowice – 3 pkt. oraz GKS Ekom Invex Remedies II Nowiny – 0 pkt. (w czterech spotkaniach).

W najbliższą niedzielę, 22 grudnia, tarnowianie po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentują się przed swoją publicznością. W rozpoczynającym się o godz. 18.30 spotkaniu zmierzą się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej ze Spartą Spytkowice.