20 kwietnia 2024
Aktualności

FUTSAL: Unia Tarnów wciąż niepokonana

Z kompletem zwycięstw zakończyli pierwszą rundę spotkań, występujący w drugiej lidze małopolsko-świętokrzyskiej futsaliści Unii Tarnów. Podopieczni grającego trenera Kamila Pawlaka, którzy tydzień temu wygrali w Nowym Targu 6-3 ze Spartą Spytkowice, w niedzielę w takich samych rozmiarach pokonali na wyjeździe UKS FA Futsal Pińczów.

Mecz w hali pińczowskiego POKSTiR-u rozpoczął się bardzo dobrze dla tarnowian. W 3 min wynik spotkania otworzył Dominik Wardzała, minutę później ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem wykorzystując rzut karny. Po sześciu minutach gry było już 3-0 dla „Jaskółek”, dla których bramkę zdobył Artur Biały. Wynik do przerwy ustalił w 14 min Adrian Pasek.

Po zmianie stron, kibice w bardzo krótkim czasie zobaczyli aż pięć bramek. W 34 min pierwsze trafienie dla gospodarzy zaliczył Bartłomiej Fitowski. W tej samej minucie czterobramkowe prowadzenie Unii przywrócił Dominik Wardzała. Dwa gole padły również w 35 min, kiedy to na listę strzelców wpisali się Marcin Szafraniec oraz Kamil Pawlak. Wynik spotkania na 3-6 (0-4) ustalił w 37 min Wiktor Nogacki.

Unia: Oskar Kwiek – Dominik Wardzała 3, Kamil Pawlak 1, Artur Biały 1, Jacek Malisz oraz Adrian Pasek 1, Konrad Fryś, Dominik Strzelecki.

W innym meczu piątej kolejki: AZS UEK Kraków – Sparta Spytkowice 12-4. Spotkanie: GKS Ekom Invex Remedies II Nowiny – BSF Busko Zdrój zostało przełożone ze względu na start zespołu z Nowin w eliminacjach Mistrzostw Polski do lat 18.

W tabeli drugiej ligi małopolsko-świętokrzyskiej prowadzi Unia Tarnów – 15 pkt., przed AZS UEK Kraków – 10 pkt., UKS FA Futsal Pińczów – 7 pkt., BSF Busko Zdrój – 6 pkt. (w czterech meczach), Spartą Spytkowice – 3 pkt. oraz GKS Ekom Invex Remedies II Nowiny – 0 pkt. (w czterech spotkaniach).

W najbliższą niedzielę, 5 stycznia, futsaliści Unii po raz pierwszy zaprezentują się przed swoją publicznością. W rozpoczynającym się o godz. 18.30 meczu zmierzą się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej z BSF Busko Zdrój.