Gimbusy pod kontrolą

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego policjanci ruchu drogowego kontrolują kierowców przewożących dzieci do szkoły. Jak pokazują tegoroczne kontrole przewoźnicy poprawili swój tabor i z roku na rok popularne „gimbusy” są bezpieczniejsze.

Jak co roku od początku września policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania, podczas których kontrolują autobusy dowożące dzieci do szkół na terenie całego powiatu tarnowskiego. Poprzez zmasowane kontrole chcą wyeliminować z ruchu niesprawne pojazdy zagrażające bezpieczeństwu przewożonych uczniów.

Kierowca musi liczyć się z kontrolą wymaganych dokumentów do prowadzenia przewozów pasażerskich, stanem trzeźwości oraz stanem technicznym prowadzonego autokaru. Po przeprowadzonych kontrolach i sprawdzeniu obowiązkowego wyposażenia tarnowska drogówka przyznaje, że stan techniczny autobusów szkolnych poprawia się. Do najczęstszych uchybień należały drobne braki w oświetleniu pojazdu, a w jednym przypadku autobus nie był wyposażony w obowiązkową gaśnicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.