19 czerwca 2024
Aktualności

Gmina Borzęcin: Aktywnie i atrakcyjnie spędzić wolny czas

Dwutygodniowe ferie zimowe prawie na półmetku. Dla uczniów to czas odpoczynku, a dla pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie czas wytężonej pracy. Wszystko po to, aby jak największej liczbie dzieci i młodzieży spędzającej ten czas w domach, zapewnić jak najwięcej atrakcji. W bogatym programie ferii znalazło się kilka wyjazdów oraz tradycyjne turnieje sportowe.
Dzieci i młodzież z gminy Borzęcin swój odpoczynek rozpoczęły od… dyskoteki, jaka miała miejsce w Bielczy. Także w tej miejscowości szkolne koło Caritas zaprezentowało przedstawienie teatralne pt. „Niezwykła przemiana”. Dzień później dzieciaki wybrały się do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie zlokalizowany jest kompleks basenów termalnych. Wrażenia – szczególnie dla tych, którzy pojechali tam po raz pierwszy – nie do opisania. We wtorek w Domu Ludowym w Borzęcinie dzieci mogły obejrzeć bajkę przygotowaną przez aktorów z teatru lalek z Nowego Sącza. Na czwartek zaplanowano kino, a w piątek Gminny Turniej Tenisa Stołowego o nagrodę wójta gminy Borzęcin.

Drugi tydzień ferii rozpocznie się od wyjazdu na tor kartingowy w Tarnowie, a w kolejnym dniu świetlica w Borzęcinie Górnym zaprasza na pokaz przygotowania kolorowych koktajli owocowych. W środę dzieci i młodzież mogą wybrać się do parku wodnego w Tarnowie. Końcówka tygodnia zarezerwowana jest na turnieje sportowe. Na czwartek zaplanowano Feryjny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży.

– W turnieju mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Borzęcin, ale i także spoza gminy. Zapraszamy młodych szachistów z całego regionu – mówi Piotr Kania z GOK Borzęcin.

Partie rozgrywane będą w systemie szwajcarskim na dystansie 7-9 rund, w zależności od liczby uczestników. Tempo gry wynosi 15 minut dla zawodnika. Sędzią głównym zawodów będzie Wiesław Kasperek z Tarnowa. Zgłoszenia należy przesłać na adres: gok@borzecin.pl do wtorku 20 lutego 2018 r. na uczestników czeka wiele cennych nagród rzeczowych. Ponadto każdy z zawodników otrzyma dyplom a zwycięzca puchar.
W piątek, w dwóch kategoriach, rozegrany zostanie gminny turniej gry w bilard. W sobotę (24 lutego), tradycyjnie już na zakończenie ferii zimowych, odbędą się zawody strzeleckie z wiatrówki dla dzieci i młodzieży. Miejscem zawodów jest tradycyjnie teren wokół Domu Wiejskiego w Warysiu. Początek o godz. 10:00. Wszyscy chętni z gminy Borzęcin mogą zapisywać się w świetlicach: Przyborowie, Łękach, Bielczy, Jagniówce, Borzęcinie Górnym i Borzęcinie Dolnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.