Gmina Borzęcin: Nowi inwestorzy w strefie inwestycyjnej

Czterech przedsiębiorców w sąsiedniej gminy Brzesko zakupiło w 2017 roku tereny pod działalność produkcyjną i usługową w strefie inwestycyjnej w Borzęcinie – Borku. W sumie do tej pory gmina Borzęcin zbyła 10,27 hektara z przeznaczonego pod inwestycje blisko 25-hektarowego kompleksu. Jest spora szansa na to, że jeszcze w tym roku ruszą pierwsze inwestycje, które w perspektywie czasu zaowocują nowymi miejscami pracy.

– Trudno sobie wyobrazić przyszłość gminy, bez rozwoju inwestycji w sektorze prywatnym. To one generują niezbędne miejsca pracy i wpływy do budżetu w postaci podatków i opłat lokalnych, a także udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych. Dlatego kilka lat temu podjęliśmy działania w zakresie wyznaczenia terenów pod działalność produkcyjną i usługową, a w latach 2015-2016 z myślą o utworzeniu strefy gospodarczej wybudowaliśmy nową, ponad 2,5-kilometrową drogę, która doskonale komunikuje tereny inwestycyjne z drogą wojewódzką 768 i wjazdem na autostradę. Dzięki temu lokalizacja tego terenu stała się atrakcyjna – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

W związku z zapytaniami inwestorów, gmina przystąpiła do wydzielenia terenów na pozostałym do sprzedaży, blisko 15-hektarowym terenie.

– Aktualnie trwają prace związane z wydzieleniem geodezyjnym kolejnych działek. Przetargi zamierzamy ogłosić pod koniec II kwartału br. – informuje wójt Kwaśniak.

Gmina Borzęcin zapewnia pomoc potencjalnym inwestorom w przygotowaniu inwestycji. W razie konieczności deklaruje również wsparcie w zakresie uzbrojenia terenu w oczekiwaną infrastrukturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *