Gmina Lisia Góra nagradza zdolnych uczniów

50 tysięcy złotych trafiło do 190 najzdolniejszych uczniów ze szkół w gminie Lisia Góra. Uhonorowani zostali za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Uroczysta Gala Stypendialna odbyła się dziś w Zespole Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Gminnego Przedszkola w Nowej Jastrząbce.

To już druga Gala Stypendialna. Podczas ubiegłorocznej stypendia rozdano 200 uczniom.

Przed rokiem zdecydowaliśmy się, by co roku honorować najlepszych, najzdolniejszych, najbardziej pracowitych uczniów naszych szkół stypendiami. To z jednej strony docenienie ich wysiłków i talentów, z drugiej motywacja do dalszej intensywnej nauki i pracy – mówi pomysłodawca i inicjator akcji, Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra.

Środki na stypendia pochodzą w całości z budżetu gminy. W tym roku, by otrzymać stypendium naukowe wymagana była średnia 5,2 w szkołach podstawowych oraz 5,0 w gimnazjach.

To wyśrubowane kryteria, mimo tego liczba stypendystów jest naprawdę imponująca. To pokazuje m.in. wysoki poziom nauczania w naszych szkołach – mówi wójt Mikuła.

Najwyższe stypendium wynosi 600 złotych i trafiło do uczennicy gimnazjum w Zaczarniu: finalistki konkursu chemicznego, geograficznego, legitymującą się wysoką średnią ocen, jest też członkinią zespołu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.