18 maja 2024
Aktualności

Gmina Lisia Góra: Podatki bez zmian

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Lisia Góra radni zdecydowali się, aby utrzymać podatki na obecnym poziomie. To już drugi rok z rzędu, kiedy – mimo inflacji – samorząd nie sięga do kieszeni mieszkańców!

– Przy inflacji, która wzrasta, pozostawienie wartości podatków w stosunku do ubiegłego roku można odczytać nawet jako obniżkę – podkreśla wójt gminy Lisia Góra Arkadiusz Mikuła. – Postanowiliśmy wspólnie z radnymi, że z uwagi na to iż mieszkańcy są już i tak obciążani wzrostem cen, opłatami, nie zmieniać stawek podatków w naszej gminie.

W związku z tym zmianom nie ulegną podatki od chociażby nieruchomości, działalności gospodarczej, środków transportu.

– Brak podwyżki podatków oznacza również dobrą kondycję naszego gminnego budżetu. Nasze finanse są bezpieczne i nie potrzebujemy sięgać do kieszeni podatników – naszych mieszkańców, aby łatać dziurę budżetową. Spokojnie i rozsądnie gospodarujemy środkami, realizując ważne inwestycje, dlatego nie musimy się posiłkować podnoszeniem podatków – tłumaczy wójt Arkadiusz Mikuła.

Przypomnijmy, że ostatni wzrost podatków miał miejsce dwa lata temu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.