GMINA LISIA GÓRA: Żłobek z kolejną dotacją

Gmina Lisia Góra otrzymała dotacje w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH +” 2020 w wysokości 48 600,00 zł. Pozyskane środki przeznaczone będą na funkcjonowanie istniejących miejsc w Gminnym Żłobku w Lisiej Górze.

– Kolejny rok z rzędu nasza gmina otrzymuje wsparcie rządowe na prowadzenie żłobka. Dzięki tym środkom nie musimy podnosić opłat dla rodziców – tłumaczy wójt gminy Lisia Góra Arkadiusz Mikuła. – Nasz żłobek cieszy się dużym zainteresowaniem, śmiało można powiedzieć, że zapytań o możliwość skorzystania z jego oferty jest więcej niż miejsc. To udowadnia słuszność tej inwestycji. Jako samorząd stawiamy na inwestycje prospołeczne. Możliwość zostawienia dziecka w przedszkolu pozwala rodzicom na wcześniejszy powrót na rynek pracy, a maluchy mogą się rozwijać pod okiem doświadczonych pracowników żłobka.

Rozbudowa Przedszkola w Lisiej Górze kosztowała blisko milion złotych i zakończyła się w grudniu 2016 roku. W nowym skrzydle budynku znalazł swoje miejsce pierwszy w gminie żłobek, do którego aktualnie uczęszcza 30 maluchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.