Gmina Tarnów – nowe porządki

Dzięki sprzyjającej aurze możliwe jest wykonanie prac, które realizowane są przeważnie z początkiem wiosny. Gmina Tarnów dba o czystość i estetykę otoczenia. 

Pracownicy, którzy zajmują się porządkowaniem przestrzeni publicznej na terenie gminy Tarnów nie marnują czasu. Podejmowany jest szereg działań związanych z utrzymaniem porządku na terenie wszystkich sołectw.

– Dzięki temu, że mamy teraz ciepłą zimę, możemy na bieżąco naprawiać lub sprzątać miejsca, o których informują nas radni i sołtysi – mówi Mariusz Tyrka – kierownik referatu gospodarki komunalnej. Tylko w ostatnim m.in. czasie wyremontowano zapadnięty chodnik, dziurę w drodze, są również wycinane drzewa, które zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego w Jodłówce Wałkach, Zawadzie, Tarnowcu i w Łękawce. Na skutek wniosków mieszkańców usuwane są uschnięte już drzewa, które stwarzają realne niebezpieczeństwo.

Dzięki ociepleniu jest również okazja na przygotowanie pasów drogowych, które w niedalekiej przyszłości będą remontowane. Z pozoru błahe sprawy, takie jak śmieci pozostawione na terenach gminy Tarnów są sprzątane, segregowane i utylizowane. To wszystko pozwoli przede wszystkim poprawić jakość funkcjonowania na terenie gminy Tarnów.

Co więcej, pracownicy komunalni Urzędu Gminy Tarnów zamontowali barierę ochronną na moście w Porębie Radlnej. W niedługim czasie taka sama stanie w Jodłówce – Wałkach. Sukcesywnie montowane są słupki bezpieczeństwa, odgradzające pas drogowy od centrum wsi w Koszycach Małych. W prace porządkowe wykonywane są tzw. metodą gospodarczą, czyli zasobem własnym pracowników referatu gospodarki komunalnej z Urzędu Gminy Tarnów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.