25 lutego 2024
Aktualności

Gmina Zakliczyn: Będą lepsze drogi, bo spływają pieniądze od ministra Błaszczaka

Spore pieniądze spływają do gminy Zakliczyn z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na remonty dróg. Prawie milion złotych samorząd otrzymał w ostatnich dniach czerwca na poprawę stanu dróg o łącznej długości blisko 3 kilometrów w Kończyskach i Słonej. Rozstrzygnięty został też przetarg na realizację zadań z wcześniejszej promesy – nowe nakładki asfaltowe układane są na drogach Kończyska-Faściszowa-Słona oraz w Olszowej.
Kolejny rok rekordowe środki gmina Zakliczyn pozyskuje z MSWiA z puli na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. 29 czerwca do Urzędu Miejskiego w Zakliczynie dotarła informacja o przyznaniu promesy na kwotę 930 tys. zł na wykonanie w tym roku nakładek asfaltowych o łącznej długości blisko 3 kilometrów. Jest to droga na „Białą Górę” – Kończyska-Słona (1240 m) i w Słonej – „Czarny Potok – Zbójnik” (1680 m).
Ta pokaźna suma pozwoli na wykonanie konkretnych odcinków tych ważnych szlaków, wyraźnie też zwiększa dotychczasową – i tak pokaźną – pulę dotacji resortowej państwa dla naszego samorządu.

Dodajmy, że gmina Zakliczyn otrzymała w maju promesę z MSWiA na sumę 160 tys. zł. Wyłoniono już w drodze przetargowej dwóch wykonawców.
Podpisano umowę z przedsiębiorstwami – Trans-Bet Gnojnik i PRDM Jasło – na wykonanie blisko 800 m nakładek asfaltowych na drodze „Kalinówce” – Kończyska-Faściszowa-Słona (600 m) oraz w Olszowej – tzw. droga „przez wieś” na granicy z gminą Ciężkowice (166 m). W tym roku samorząd gminy Zakliczyn pozyskał już łącznie blisko 1,1 mln zł środków z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dzięki temu sukcesywnie nadszarpnięte przez żywioły drogi gminne nabierają wyglądu.
A to jeszcze nie wszystko – spodziewane są w tym roku kolejne dotacje na poprawę stanu dróg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.