30 maja 2024
AktualnościKultura

Goście Łukasza Maciejewskiego: Wojciech Mecwaldowski [ZAPOWIEDŹ]

csm_1800-gramow_b2Już 20 listopada w Centrum Sztuki Moście odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Goście Łukasza Maciejewskiego. Tym razem ze znanym tarnowskim krytykiem filmowym i publicznością spotka się Wojciech Mecwaldowski. 

„1800 gramów” to kolejny przedświąteczny filmowy hit naszych kin. Opowieść o miłości macierzyńskiej, poświęceniu i optymizmie, wyróżniająca się błyskotliwymi dialogami, cudowną świąteczną atmosferą oraz świetnymi rolami aktorskimi.

W filmie zobaczymy także WOJCIECHA MACEWALDOWSKIEGO – kolejnego gościa cyklu Łukasza Maciejewskiego.

To jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Świetny przede wszystkim w rolach komediowych, ale przekonujący również jako aktor dramatyczny. Wyrazisty, dowcipny, inteligentny. Nie da się go nie lubić.

1800 GRAMÓW
Kraków przygotowuje się na nadejście świąt. Ewa (Magdalena Rożczka), kobieta dla której nie ma rzeczy niemożliwych, szuka nowych opiekunów dla dzieci pozbawionych rodzin. Jest wulkanem energii, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis, aby im pomóc. Tuż przed Bożym Narodzeniem w jej życiu pojawia się niezwykła dziewczynka – Nutka, niemowlę pozostawione przez matkę. Dla jej dobra Ewa gotowa jest zrobić wszystko, nawet poświęcić siebie, swoją karierę i szansę na miłość… Nie spodziewa się, że wkrótce przez jej życie przetoczy się prawdziwa lawina emocji, na którą nie przygotowało jej nic, czego do tej pory doświadczyła. Czy bezinteresownie ratując jeden mały świat można uratować również siebie?

'1800 gramów’ to piękna i wzruszająca opowieść o najważniejszych ludzkich sprawach, o miłości i samotności, o poświęceniu i odwadze. Nasi bohaterowie muszą porzucić ograniczenia, w których tkwią, a wyzwanie, które przynosi im los, pozwala odnaleźć się i zmienić swoje życie. Wierzę, że ta historia chwyci za serce naszych widzów. Cieszę się, że do projektu udało nam się zaprosić znakomitych aktorów. Dodatkowym atutem są piękne plenery, bowiem akcja filmu rozgrywa się w Krakowie. Wielką satysfakcją jest, że to już ósmy film fabularny naszego krakowskiego zespołu. – Krystyna Lasoń, producentka
Film '1800 gramów’ to bardzo ważny dla mnie projekt, w którego powstanie byłam zaangażowana od samego początku. To scenariusz inspirowany prawdziwymi historiami dzieci, które poznałam w czasie dziesięcioletniej współpracy z Interwencyjnym Ośrodkiem Preadopcyjnym w Otwocku. Mam nadzieję, że film '1800 gramów’, da początek wielu budującym rozmowom, bowiem wokół adopcji jest wciąż dużo spraw do naprawienia, a jestem pewna, że dobro maleńkich dzieci, które rozpaczliwe potrzebują miłości i utulenia to temat, który dotyka każdego wrażliwego człowieka. – Magdalena Różczka

Reżyserem „1800 gramów” jest Marcin Głowacki, autorem zdjęć jest Dariusz Rudziński, za scenografię odpowiada Ryszard Melliwa, za montaż Krzysztof Boroń. Film powstał na podstawie oryginalnego scenariusza Piotra Jaska, Jana Holoubka, Agnieszki Jelonek-Lisowskiej, Julii Kamińskiej i Katarzyny Zielińskiej we współpracy scenariuszowej z Michałem Godzicem i Magdaleną Różczką.
Gatunek: dramat/obyczajowy
Produkcja: Polska 2019
Reżyseria: Marcin Głowacki („Mój biegun”)
Producent: Krystyna Lasoń/TVN
Obsada: Magdalena Różczka („Po prostu przyjaźń”, serial „Lekarze”, „Rozmowy nocą”), Piotr Głowacki („Broad Peak”, seria „Planeta Singli”, „Serce nie sługa”), Danuta Stenka (seria „Planeta Singli”, „Nad życie”, „Kamienie na szaniec”), Aleksandra Popławska („Underdog”, seria „Kobiety mafii”, serial „Wataha”), Maciej Zakościelny („Miszmasz, czyli kogel-mogel 3″, „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Listy do M.”), Wojciech Mecwaldowski („Juliusz”, „Sztuka kochania”, „11 minut”), Roma Gąsiorowska („Całe szczęście”, „Plan B”, „Podatek od miłości”), Magdalena Lamparska („Porady na zdrady”, „Listy do M. 2″, „Bogowie”), Anna Próchniak („Najlepszy”, „Niewinne”, „Miasto 44″), Anna Smołowik („Planeta Singli 3″, „Juliusz”), Dorota Kolak („Zabawa zabawa”, „Exterminator. Gotowi na wszystko”, „Sztuka kochania”), Anna Tomaszewska („Twarz”, „Wymyk”), Marta Ścisłowicz („Bogowie”, „Miasto 44″), Wojciech Zieliński („Kurier”, „Kamienie na szaniec”, „Służby specjalne”), Zbigniew Zamachowski („Kurier”, „Pitbull. Ostatni pies”, „Bogowie”), Tomasz „GrubSon” Iwanca
KINO MILLENNIUM 20 XI 2019
***
WOJCIECH MECWALDOWSKI
Zadebiutował w 2003 roku w roli Tatara w „Azylu” wg Maksyma Gorkiego w reżyserii Krystiana Lupy na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. Rok później ukończył PWST we Wrocławiu.

Na dużym ekranie można było go zobaczyć w filmach „11 minut”, „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, „Jak się pozbyć cellullitu”, „Wojna żeńsko-męska”, „Lejdis”. W 2012 roku jego kreacja w „Dziewczynie z szafy” została nagrodzona za „przejmujące studium postaci, za powściągliwość i precyzję” na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film.

W serialach „Usta usta” i „Tancerze” stworzył niezapomniane sylwetki rozrywkowych facetów-kumpli.

Mecwaldowski jest dziś jednym z najlepszych aktorów w kraju. On nie lubi kompromisów. Lubi grać szeroko, odważnie, charakterystycznie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.