18 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

Groźny czad. 16-latek trafił do szpitala

Wczoraj w Woli Dębińskiej musieli interweniować strażacy oraz ratownicy medyczni w związku z zatruciem tlenkiem węgla w jednym z domów. 16-latek trafił do szpitala. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Około godziny 20:30 w łazience w jednym z domów w Woli Dębińskiej przytomność stracił 16-letni chłopak. Na miejsce zadysponowano jednostki straży pożarnej z PSP w Brzesku oraz OSP Dębno i Wola Dębińska. Do Woli Dębińskiej wysłano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Gdy służby dojechały na miejsce chłopak odzyskał przytomność i został przewieziony karetką do szpitala, a śmigłowiec zawrócono do bazy. 

Strażacy potwierdzili obecność tlenku węgla zarówno w łazience, jak i pozostałych pomieszczeniach. Dom został przewietrzony, a mieszkańcy pouczeni. Najprawdopodobniej czad pojawił się wskutek użycia piecyka do podgrzewania wody, który był zainstalowany w łazience.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.