18 maja 2024
AktualnościKryminalne

Groźny wypadek w Niedomicach. Kompletnie pijana wracała samochodem z wesela

Totalny brak odpowiedzialności 21-letniej kierującej doprowadził do poważnego wypadku w Niedomicach. Kobieta miała w organizmie niemal… 3 promile alkoholu.

W sobotnie przedpołudnie 69-letni mieszkaniec Niedomic wybrał się do Żabna na zakupy. Nic nie wskazywało, że kilka kilometrów od domu spotka go przykra niespodzianka. Jadąc prawidłowo swoim pasem, zobaczył na zakręcie osobówkę jadącą wprost na niego. Chcąc uniknąć „czołówki” zjechał na przeciwny pas ruchu, odbijając przy tym w lewo. Niestety nie przewidział, że kierowca będzie próbował ponownie wrócić na swój pas jezdni. Osobowa Honda i Volkswagen zderzyły się czołowo-bocznie, w konsekwencji czego siła uderzenia wyniosła „polówkę” do przydrożnego rowu.
Na kilka godzin droga wojewódzka z Tarnowa do Żabna była całkowicie zablokowana przez zniszczone pojazdy oraz służby ratownicze usuwające skutki kraksy. Poszkodowanym została udzielona pomoc na miejscu, po czym trafili do szpitali w Dąbrowie Tarnowskiej i Tarnowie. Całe szczęście nie odniosły poważnych obrażeń i po badaniach mogli wrócić do domów. Strażacy usunęli wycieki z pojazdów, a policjanci zajęli się wyjaśnieniem przyczyn zdarzenia.

Bardzo szybko wyszło też na jaw dlaczego Honda została wyniesiona na przeciwny pas ruchu. Kierująca nią 21-latka z Niedomic „wydmuchała” prawie… 3 promile alkoholu! Z relacji osób będących na miejscu wynikało, że wracała z wesela.

Co teraz ? Obecnie czeka ją postępowanie karne, które poprowadzą policjanci tarnowskiej komendy miejskiej. W dalszej perspektywie kobiecie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Prawo jazdy straciła od razu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.