21 lutego 2024
Aktualności

Grupa Azoty Ambasadorem Polskiej Chemii

Grupa Azoty otrzymała prestiżowy tytuł Ambasadora Polskiej Chemii. Tytuł podczas V Kongresu Polska Chemia odbywającego się w Wieliczce odebrał dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.

– Grupa Azoty to firma o ogromnym potencjale, już dziś w znacznej mierze decyduje o obliczu polskiego przemysłu chemicznego. Mamy ambicję, aby Grupa Azoty, dzięki procesom konsolidacyjnym i restrukturyzacji zmieniała się w kierunku jeszcze sprawniejszej, nowoczesnej organizacji funkcjonującej według zaawansowanych modeli biznesowych. Będzie się to działo z korzyścią dla samej Grupy, jej właścicieli, klientów, szeroko rozumianego przemysłu chemicznego i polskiej gospodarki. Polski przemysł chemiczny potrzebuje silnej i zintegrowanej Grupy Azoty. Jestem przekonany, że najbliższe lata zadecydują o tempie i kierunkach rozwoju polskiej chemii. Stoimy bowiem w obliczu strategicznych decyzji dotyczących kształtu tego rynku. Dołożymy wszelkich starań, aby – pełniąc rolę strażnika przemysłu chemicznego w Polsce i jego ambasadora, pozytywnie wpływać na jego rozwój i wzrost konkurencyjności w skali europejskiej i światowej – powiedział dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.

Tytuł Ambasadora Polskiej Chemii jest przyznawany osobom, instytucjom, przedsiębiorstwom, organizacjom za promocję marki Polskiej Chemii i działalność na rzecz sektora. Tytuł jest przyznawany przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego w porozumieniu z Kapitułą Kampanii „Polska Chemia”.

V Kongres Polska Chemia odbył się 13-14 czerwca 2018 roku w Wieliczce. To najważniejsze wydarzenie w branży chemicznej w Polsce. Pozwala a wymianę doświadczeń, prezentację innowacyjnych pomysłów oraz budowanie strategii dla niezmiernie ważnej gałęzi przemysłu, jaką jest sektor chemiczny. Podczas Kongresu toczą się dyskusje na temat rozwiązań technologicznych, prowadzenia procesów inwestycyjnych, bezpieczeństwa procesowego, innowacji oraz wpływu otoczenia prawnego i ekonomicznego. Tegoroczna edycja Kongresu skupiała się wokół Gospodarki 4.0, globalnych trendów konsumenckich czy strategii zrównoważonego rozwoju. Gośćmi Kongresu są przedstawiciele świata biznesu, nauki, organizacji branżowych, polityki, a także największych firm polskiego sektora chemicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.