25 maja 2024
Aktualności

Grupa Steinhof zamierza wybudować nowoczesną halę w Niedomicach

Tarnowski Klaster Przemysłowy sfinalizował transakcję sprzedaży sporej działki położonej w Niedomicach. Spółka kupiła ją na początku 2020 roku, zadbała o uzbrojenie i zaoferowała inwestorowi – to tarnowska firma – Grupa Steinhof, jeden z największych w Polsce producentów haków holowniczych oraz klocków hamulcowych – do smochodów osobowych i dostawczych.

– Grupa Steinhof znalazła się także wśród największych producentów haków holowniczych w Europie – mówi Robert Wardzała, prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego. – Cieszę się więc podwójnie. Zarówno ze współpracy z tak poważnym inwestorem, jak i dlatego, że transakcję udało się przeprowadzić przed końcem szczególnie trudnego, z powodu pandemii, roku.

Na działce o powierzchni około 4,5 hektara firma zamierza wybudować nowoczesną halę, co pozwoli na zwiększenie jej zdolności produkcyjnych. Teren jest dobrze skomunikowany. Do tego daje możliwość skorzystania z ulg podatkowych, wynikających z przepisów o wsparciu firm w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Decyzję o tym, że będzie z nich mogła skorzystać tarnowska firma, wydał Krakowski Park Technologiczny. Było to 23. tego typu ostanowienie w 2020 roku. W minionych 12 miesiącach Tarnowski Klaster Przemysłowy sprzedał również trzy inne nieruchomości. Kupili je inwestorzy z branży motoryzacyjnej, zajmujący się automatyką i produkcją nowoczesnych elementów konstrukcji budowlanych. Prowadzone są negocjacje
dotyczące dwóch kolejnych transakcji.

– Naszą misją jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości. Staramy się ją wypełniać jak najskuteczniej – mówi prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego Robert Wardzała. – Inwestorzy na naszych terenach oznaczają przecież także kolejne miejsca pracy dla mieszkańców Tarnowa i regionu.

Ten rok TKP S.A. zamyka nie tylko transakcjami sprzedaży gruntów, ale i umowami najmu powierzchni produkcyjnych, biurowych, magazynowych. Podpisano ich w sumie 17. Dotyczą powierzchni znajdujących się w Inkubatorze Przedsiębiorczości oraz na terenie Parku Przemysłowego „Mechaniczne”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.