23 września 2023
AktualnościFotoreportaże

Hala Jaskółka nabiera kształtów [FOTOREPORTAŻ]

Do listopada ma potrwać budowa nowej hali sportowej w Tarnowie-Mościcach. Remont hali Jaskółka od początku wzbudza jednak kontrowersje. Koszt inwestycji wyniesie blisko 60 mln zł. 

Inwestycja ta ma bogata historię. Po sprzeciwie radnych w 2015 roku przeprojektowano obiekt. Następnie prezydent Roman Ciepiela przegrał walkę o dofinansowanie budowy, dlatego obiekt powstaje tylko i wyłącznie za pieniądze z budżetu miasta.  Potem okazało się, że koszt budowy będzie droższy o co najmniej milion złotych. Samorząd ratując budżet inwestycji wykreślił z niego remont parkingu przed halą i zakup urządzeń sportowych. Na budowie są też opóźnienia, gdyż zakończenie inwestycji przesunięto o dwa miesiące.

Wokół budynku, pod zadaszeniem, powstanie też jednotorowa bieżnia o długości 240 metrów i dwutorowa bieżnia prosta, długa na 60 metrów, co da możliwość rozgrywania zawodów lekkoatletycznych. Hala pomieści pięć tysięcy kibiców.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.