18 czerwca 2024
Aktualności

Hala Pałacu Młodzieży zmieni swoje wnętrze

Po zakończonej na początku roku termomodernizacji hala widowiskowo – sportowa Pałacu Młodzieży przy ulicy Gumniskiej zmieni się także wewnątrz. – Teraz czas na remont holu, który nie licuje już z zewnętrznym wyglądem hali – zapowiada dyrektor Pałacu Młodzieży, Jerzy Kosiba. Prace będą kosztowały blisko 300 tysięcy złotych, pieniądze pochodzą z budżetu miasta.

 

Wyremontowany zostanie hol i szatnie dla widzów. Jerzy Kosiba przypomina, że wnętrze hali wykonane zostało w standardzie technologicznym, pochodzącym z lat 70-tych minionego stulecia i również w takiej estetyce.

– Chcemy, żeby szatnie i hol były nowoczesne, wygodne w użytkowaniu, lepiej oświetlone – podkreśla. Zgodnie z projektem, przygotowywanym przez Jacka Adamczyka z Referatu Krajobrazu Miasta, hol będzie utrzymany w jednolitej, grafitowo – żółtej kolorystyce, komponującej się z elewacją hali.

Znajdzie się też miejsce na stałą ekspozycję sportowych trofeów, zdobytych przez „pałacowych” zawodników. Powstanie czytelny, przyjazny dla użytkowników system identyfikacji kierunkowej, który ułatwi przemieszczanie się i komunikację w hali, a nowe wnętrze ma się cechować prostotą i elegancją. Prace w holu i w szatniach powinny się zakończyć jeszcze w tym roku. Zmiany zajdą też na scenie hali – stare, drewniane klepki, zniszczone i odpadające, zostaną wymienione na nowe. Nowy parkiet będzie gotowy przed końcem wakacji, prace nad jego wymianą rozpoczną się w połowie czerwca.

Na przyszły rok, jeżeli znajdą się pieniądze, planowane jest wykonanie nowej wentylacji i wymiana krzesełek na widowni. Szacunkowy koszt to 200 tysięcy złotych.

Przypomnijmy – w ramach modernizacji hali widowiskowo – sportowej Pałacu Młodzieży przy ulicy Gumniskiej 28 wymieniono 141 okien, 101 grzejników i ponad 900 metrów przewodów instalacji centralnego ogrzewania, zamontowano wydajne oświetlenie ledowe. Budynek zyskał też nową, estetyczną elewację w kolorach szarym i żółtym. Koszt prac wyniósł ponad 2,6 miliona złotych. Zmieniło się też otoczenie hali – powstały nowe miejsca parkingowe i skwer, który będzie służył mieszkańcom Gumnisk jako miejsce spotkań i osiedlowych imprez plenerowych. Zniszczony asfalt zastąpiła kostka brukowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.