25 września 2023
Aktualności

Harcerski Rajd Szlakami Świętego Mikołaja

Jak co roku, w pierwszy grudniowy weekend, harcerze z Hufca ZHP Tarnów im. gen. Józefa Bema wyjechali w Beskid Sądecki, by uczestniczyć w Rajdzie Szlakami Świętego Mikołaja „Trepcok 2016”. To już 23-cia edycja rajdu, która odbyła się w dniach 2 – 4 grudnia. Druhny i druhów gościła Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kamionce Wielkiej. W całym wydarzeniu brało udział ponad 200 harcerzy.

„Trepcok” jest niewątpliwie najbardziej popularnym i ulubionym rajdem tarnowskich harcerzy. Co roku bierze w nim udział coraz więcej uczestników. Instruktorzy pod wodzą druha podharcmistrza Pawła Kozioła przygotowują program rajdu oraz dbają o to, aby wszyscy uczestnicy dobrze się bawili oraz rozwijali swoje harcerskie umiejętności.

Na rajdowy program złożyły się dwie gry terenowe, podczas których harcerze mogli wykazać się umiejętnościami z zakresu technik harcerskich oraz sprytem i kreatywnością. Po powrocie do szkoły czekał ich pyszny obiad oraz kolejne ekscytujące zadania. Pod wieczór harcerze uczestniczyli w rywalizacji teatralnej. Zadaniem było przygotowanie trwającego ok. 5 minut przedstawienia, którego tematem przewodnim było znane przysłowie „Dzieci i ryby głosu nie mają”. Była również okazja wykazać się umiejętnością dedukcji i logicznego myślenia podczas gry, której celem było rozwiązanie zagadki kryminalnej.

Wieczory zwieńczone były posumowaniem dnia, które odbyło się w formie tradycyjnych harcerskich świeczkowisk, nie zabrakło też gawęd, śpiewów i zabaw.

Niedziela, oprócz wyjścia do kościoła, upłynęła uczestnikom na podsumowaniach całego wydarzenia i wręczaniu nagród najbardziej zaangażowanym harcerskim drużynom. Wyjątkowym wyróżnieniem był puchar dla najlepszej drużyny, który w tym roku przypadł 4 Tarnowskiej Wędrowniczej  Drużynie Harcerskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.