25 lutego 2024
Aktualności

I Memoriał im. Janusza Terleckiego

Grupa Azoty Unia Tarnów zaprasza na międzynarodowy turniej piłki ręcznej poświęcony pamięci śp. Janusza Terleckiego, byłego prezesa klubu oraz zasłużonego działacza tej dyscypliny. W zawodach wezmą udział drużyny z Czech oraz Słowacji. Turniej odbędzie się w dniach 20-21 stycznia.

Turniej został poświęcony pamięci byłego prezesa klubu, inż. Janusza Terleckiego. Prezes Terlecki był związany z tarnowskim sportem od 1978 roku. Przez długie lata dbał o rozwój piłki ręcznej w Tarnowie i walczył o nią, gdy jej przyszłość stawała pod znakiem zapytania. To głównie dzięki jego pasji i zaangażowaniu tarnowianie mogą cieszyć się obecnie z udziału Unii Tarnów w rozgrywkach PGNiG Superligi. W 2021 roku został uhonorowany Odznaką Diamentową z Wieńcem „Za zasługi dla Piłki Ręcznej”, najważniejszym wyróżnieniem Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

W zawodach wezmą udział 4 drużyny – Grupa Azoty Unia Tarnów w roli gospodarza turnieju oraz aktualny mistrz Czech, HCB Karvina, SKKP Handball Brno, a także HK Kosice ze Słowacji. Pierwszego dnia – w piątek – drużyny rozegrają półfinały. W sobotę odbędą się mecz o 3. miejsce oraz finał. Szczegółowy terminarz prezentuje się następująco:

20 stycznia, piątek

17:00

Grupa Azoty Unia Tarnów – SKKP Handball Brno

19:00

HCB Karvina – HK Kosice

21 stycznia, sobota

11:00

Mecz o 3. Miejsce

13:00

Finał

Turniej odbędzie się jako impreza niemasowa, co oznacza, że limit miejsc na widowni wyniesie 300 osób. Koszt wejściówki na każdy z dni Memoriału to 5 zł (osoby posiadające karnet na sezon 2022/2023 – wstęp wolny). Bilety będzie można zakupić na stronie internetowej klubu oraz w kasie biletowej bezpośrednio przed każdym z meczów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.