13 lipca 2024
Aktualności

ILKOWICE: Kupując pączka w Tłusty Czwartek można pomóc choremu dziecku

Szkolny Klub Wolontariatu „PRZYSTAŃ DOBRA” organizuje jutro w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach akcję dla czternastomiesięcznego Gniewosza Gniadka z Biskupic Radłowskich.  Wystarczy kupić w tym dniu pączki w szkole, aby wspomóc rehabilitację i leczenie chłopca.

– Pączki pozyskano od pobliskich piekarni i będziemy je sprzedawać na rzecz Gniewosza. Akcja będzie organizowana reżimie sanitarnym, szkoła jest zamknięta dla osób z zewnątrz, ale mamy wideofon. Rodzice i mieszkańcy będą podchodzić, składać zamówienie, osoba odpowiedzialna będzie pakować pączki, wynosić i zbierać pieniądze do puszki, a następnie zostaną one przekazane rodzicom Gniewosza – wyjaśnia Mirosław Piotrowski, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach.

Gniewko urodził się w 25. tygodniu ciąży w 2019 roku. Ma ogromną wolę życia, kilkakrotnie wydawało się, że już nie ma szans, a on cały czas walczy! Gniewoszek jest w stanie po zakrzepicy żyły głównej, żył nerkowych, żył wątrobowych. Jedna nerka nie działa, druga jest uszkodzona, wątroba jest w bardzo złym stanie, śledziona jest kilkakrotnie powiększona. Ma nadciśnienie, przebył liczne infekcje, sepsę, wylewy krwi do mózgu, wielokrotnie miał przetaczaną krew, miał operacje ratujące wzrok. Po cewnikowaniu serduszka przez kilka tygodni był w śpiączce, po której walkę o rozwój musiał rozpocząć na nowo. Gniewosz jest opóźniony psychoruchowo. Nie utrzymuje główki, nie podpiera się na rączkach, nie siedzi. Gniewko przyjmuje codziennie leki utrzymujące jego stan w stanie stabilnym, codziennie ma robione zastrzyki przeciwzakrzepowe, aby zakrzepica nie uszkodziła kolejnych narządów. Bardzo intensywnie jest rehabilitowany oraz potrzebuje licznych wizyt u specjalistów – opisują rodzice chłopca.

Więcej na temat Gniewosza i jego walki o zdrowie przeczytacie TUTAJ.

 

143036881_238973927726038_4235978884879423134_n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.