17 kwietnia 2024
Aktualności

,,Jaskółka” jednak znajdzie się w nazwie hali w Mościcach?

To może być niespodziewany zwrot akcji.  Modernizowana hala sportowa w Mościcach decyzją prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli ma nosić nazwę ,,Tarnów Arena”. Na nic zdały się protesty kibiców, którzy domagali się, aby pozostać przy tradycyjnej nazwie, czyli hali ,,Jaskółka”. Gdy wydawało się, że trwający kilka tygodni serial związany z nową nazwą hali ma już swój finał okazało się, że sprawa nie jest do końca zamknięta.

 

Radny Klubu Radnych Nasze Miasto Tarnów Tomasz Olszówka zwraca uwagę, że o nazwie obiektu powinna zdecydować Rada Miejska, a nie jednoosobowo prezydent miasta.

– Wszystko wskazuje na to, że Pan Prezydent się zagalopował w swoich decyzjach. Nadawanie nazwy hali sportowej nie należy do jego kompetencji lecz jest prerogatywą Rady Miejskiej! Jest na to wyraźna postawa prawna i wiele precedensów (również w Tarnowie)! Dlatego jako klub Nasze Miasto Tarnów przygotowaliśmy projekt uchwały w celu utrzymania historycznej nazwy „Jaskółka” ! Jeszcze dziś zamierzam go przesłać Przewodniczącemu Rady. Moim zdaniem wszystko w rękach Rady – tłumaczy radny Olszówka.

Okazuje się, że radny Olszówka może mieć rację, ponieważ nie tak dawno Rada Miejska w drodze uchwały nadała Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Krupniczej imię Shihana Wiesława Gwizda. To swoisty tarnowski precedens, który może zostać użyty w obronie hali ,,Jaskółka”.

Kolejnym przykładem, że to Rada Miejska, a nie prezydent decyduje o nazwie obiektów jest sytuacja z Włocławka, gdzie tamtejsi radni również w drodze uchwały ustanowili nazwę miejscowego obiektu sportowego.

Jaki będzie finał tarnowskiego sporu o nazwę hali? Wygra Tarnów Arena, czy ,,Jaskółka? Przekonamy się niebawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *