16 kwietnia 2024
Aktualności

,,Jaskółki” z pucharem

Finał Pucharu Polski Podokręgu Tarnów zakończył się wysokim zwycięstwem ,,Jaskółek” 4:0.

Rywalem biało-niebieskich była ekipa Metalu Tarnów, która w obecnym sezonie wywalczyła awans do IV Ligi. Na boisku od początku spotkania było widać znaczącą przewagę Jaskółek. Wynik meczu otwarł w 34. minucie Łukasz Popiela, który po fatalnym błędzie bramkarza Metalu umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Na przerwę do szatni podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego schodzili z przewagą w spotkaniu 1:0. Druga połowa i zmiana stron to intensywne natracie ,,Jaskółek” na bramkę rywali. W 47. minucie na 2:0 podwyższył Artur Biały, a 13 minut później kolejną bramkę dla biało-niebieskich zdobył Mateusz Nowak. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 4:0, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się A.Biały.

Metal Tarnów – Unia Tarnów 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Popiela (34′), 0:2 Biały (47′), 0:3 Nowak (61′), 0:4 Biały (81′).

Metal: Bijak – J. Magdziarczyk (55 Kawik), Czyż, M. Reczek, Baran – Barczak (55 Wnęk), Szumlański, Myjkowski, Ślęzak (62 Melczenko), Stolarz (71 K. Chwistek) – T. Magdziarczyk (75 J. Gromadzki).

Unia: Lisak – Abovyan, Malisz, Węgrzyn (65 Oszust) – Adamski (68 Wardzała), Orlik (57 Nowak), Ostrowski, Biały, Vorobei (62 Miłkowski), Nytko (82 Tyrka) – Popiela.

Sędziował: Szymon Wiśniowski (Tarnów).
Żółte kartki: J. Magdziarczyk, M. Reczek dwie, Szumlański – Malisz.
Czerwona kartka: M. Reczek (90 – druga żółta).