25 maja 2024
Aktualności

Jest porozumienie! Nowy stadion coraz bliżej?

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, podpisał dziś porozumienie z prezesem Unii Tarnów Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej, Łukaszem Sadym w sprawie wcześniejszego rozwiązania umowy dzierżawy stadionu miejskiego. Spółka przekaże obiekt miastu z końcem października. – To bardzo dobra wiadomość. Droga do rozpoczęcia przebudowy jest otwarta – podkreśla prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.Przetarg na modernizację obiektu zostanie ogłoszony jeszcze w marcu.

 Porozumienie, podpisane dziś w siedzibie Urzędu Miasta Tarnowa stanowi, że Żużlowa Sportowa Spółka Akcyjna opuści stadion 31 października tego roku. Już następnego dnia wykonawca robót będzie mógł wejść na plac budowy. W umowie znalazł się jeden warunek – rozwiązanie umowy dzierżawy stanie się faktem, jeżeli miasto podpisze umowę z wykonawcą inwestycji do 31 października.

Po przebudowie stadion pomieści 10 tysięcy kibiców. Będzie komfortowy i nowoczesny, dostosowany do wymogów żużlowej Ekstraligi i do wymagań stawianych pierwszoligowym zespołom piłkarskim. Na przebudowanym stadionie znajdą się między innymi sala konferencyjna, pomieszczenia biurowe, dwupoziomowe sky-boksy, zaplecze sanitarne, pomieszczenia do wynajęcia, windy, pomieszczenia magazynowe i telebim. Istniejące wały ziemne zastąpione zostaną betonowymi trybunami.

Zakończenie prac jest planowane na 2020 rok. Pieniądze na ten cel, w kwocie blisko 42 milionów złotych, są zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej dla Tarnowa. Niezależnie od zabezpieczonych już środków, miasto wystąpi o dotację do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Będzie to możliwe po uzyskaniu pozwolenia na budowę, które jest koniecznie do wnioskowania o dofinansowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.