15 lipca 2024
Aktualności

Kaczmarczyk otwiera nowe fronty dla Ziobry w Małopolsce?

art-fotUważny obserwator mediów społecznościowych polityków z regionu z pewnością zauważył, że ostatnio w Urzędzie Miasta Krakowa odbył się zapowiadany z dość dużą pompą dyżur poselski Norberta Kaczmarczyka z Solidarnej Polski. Oko uważnego kibica politycznych zmagań dostrzeże zapewne, że w ostatnim czasie ten polityk z ugrupowania Zbigniewa Ziobry pojawia się coraz częściej poza granicami okręgu tarnowskiego.

Niedawno w Krakowie gościli także wiceministrowie sprawiedliwości Michał Woś i Marcin Romanowski. Poinformowano wówczas, że w Krakowie dzięki Ministerstwu Sprawiedliwości powstanie nowa siedziba Instytutu Ekspertyz Sądowych. Koszt inwestycji szacuje się na około 150 milionów złotych. Norbert Kaczmarczyk był jedynym posłem z Małopolski bezpośrednio zaangażowanym w to wydarzenie.

Zdecydowanie coraz częściej można spotkać posła Kaczmarczyka w krakowskim Urzędzie Marszałkowskim w towarzystwie licznych samorządowców z okręgu tarnowskiego. Czy kolejne spotkania z Marszałek Martą Malec-Lech są okazją do wspierania postulatów włodarzy z regionu? Prawdopodobnie taki sam cel przyświeca spotkaniom posła Norberta Kaczmarczyka z Wojewodą Małopolskim Łukaszem Kmitą. Po ostatnim takim spotkaniu poseł Solidarnej Polski poinformował, że rozmowy z Wojewodą były „świetną okazją do omówienia planów dotyczących wspierania samorządów w okręgu.”.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Norbert Kaczmarczyk i Piotr Sak, politycy Solidarnej Polski z okręgu tarnowskiego, jutro pojawią się również w Wadowicach, gdzie ma dojść do przekazania na rzecz właśnie Wadowic samochodu będącego na wyposażeniu Zakładu Karnego w tym mieście.

Kaczmarczyk miał w ostatnich miesiącach spotykać się również z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim. Część z tych wizyt miała mieć swój ciąg dalszy w postaci rozmów z Ambasadorami Niemiec i Francji. Ziobryści stają się zatem coraz bardziej aktywni nie tylko w okręgu tarnowskim, gdzie mocno zaznaczają swoją obecność, ale można ich także coraz częściej dostrzec w zasadzie w całej Małopolsce. Czy zacieśnianie współpracy w Krakowie będzie owocowało nowymi inicjatywami na miarę Instytutu Ekspertyz Sądowych? Przykład wyborów w Rzeszowie i poparcie wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła z Solidarnej Polski przez wieloletniego Prezydenta Tadeusza Ferenca pokazuje, że możliwe są różne kierunki rozwoju współpracy. A może to początek szerokiej akcji przed kolejnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego? Na pewno jest to też miejsce, w którym chciałby umacniać się Zbigniew Ziobro. Jedno jest pewne, duża aktywność terenowa i medialna pozwala plasować się Kaczmarczykowi jako solidny filar całej Solidarnej Polski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.