28 maja 2024
Aktualności

Kądzielawski przywiózł tysiące złotych dla seniorów [wideo]

Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie otrzymał spory zastrzyk gotówki. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podjęło decyzję o finansowaniu projektu „Razem tworzymy senioralną przestrzeń – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie i Uniwersytety Trzeciego Wieku”.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ!

https://www.youtube.com/watch?v=LHN-2zFKd3I&feature=youtu.be

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, w której wzięli udział Maria Kanior – prezes UTW, Grzegorz Kądzielawski – szef gabinetu wicepremiera i ministra nauki Jarosława Gowina oraz władze PWSZ, przekazano decyzję o ministerialnym wsparciu oraz omówiono najbliższe plany tarnowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Tarnowski UTW jest jednym z szesnastu w całej Polsce, który może cieszyć się z ministerialnego wsparcia. Jak podkreśla Grzegorz Kądzielawski, wniosek napisany przez tarnowskich seniorów został bardzo wysoko oceniony i jako pierwszy w kraju otrzymuje wsparcie. W sumie umowa z ministerstwem opiewa na blisko 170 tysięcy złotych. Projekt będzie realizowany niemalże do końca roku.

– Przekazane środki wspomogą działalność Uniwersytetu w Tarnowie, ale także podobnych placówek, które działają w subregionie tarnowskim – podkreśla Grzegorz Kądzielawski, szef gabinetu ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Wśród wielu przedsięwzięć zaplanowanych przez seniorów są m.in. debaty oksfordzkie, które w Tarnowie cieszą się sporym zainteresowaniem, a ich uczestnicy osiągają duże sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Jak podkreśla Mara Kanior, prezes zarządu UTW wartość tego projektu nie można liczyć tylko w złotówkach – jest to szansa na promocję zarówno uczelni, jak i ministerstwa, ale również doskonała szansa zacieśnienia pięciu uczelni senioralnych w regionie, co zaowocuje wzrostem zainteresowania ofertą.

– Najtrudniejsze są debaty, które odbywają się w zderzeniu międzypokoleniowym. Od lat staramy się budować swoiste mosty pokoleń, a w naszych działaniach staramy się nie zamykać w tym ,,gettcie” 60+ – podkreśla prezes zarządu UTW Maria Kanior. – W oparciu o świetnych specjalistów z tarnowskiej PWSZ będziemy realizować debaty w Uniwersytetach senioralnych w naszym subregionie. Wierzę, że efekt zaskoczy nas wszystkich, czego finalnym efektem będzie debata w murach PWSZ. Zobaczymy jak to zderzenie seniorów ze studentami się ostatecznie zakończy.

Warto dodać, że to nie jedyne wsparcie ministerstwa nauki w ostatnim czasie, które dotyczy Tarnowa. Kilka tygodni temu Uniwersytet Dziecięcy działający przy tarnowskiej PWSZ otrzymał dotację przekraczającą 30 tys. zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.