21 kwietnia 2024
Wywiady

Karolina Mochylska: Wsparcie finansowe miasta jest odwrotnie proporcjonalne do popularności kina

Rozmowa z Karoliną Mochylską, organizatorką Wakacyjnego Kina w Parku Sanguszków oraz imprezy DiscoPole.

Wyjaśnijmy, Wakacyjne Kino w Parku Sanguszków w tym roku odbędzie się czy nie?

Oczywiście! Ktoś ostatnio zaśmiał się, że ósma edycja powinna mieć tytuł „Czyli jeszcze nam się chce!”. I tak jest. Organizacja Wakacyjnego Kina w Parku Sanguszków weszła nam w krew i jakoś nie wyobrażamy sobie, że w jakieś wakacje mogłoby zabraknąć tego wydarzenia w mieście. Cieszę się, bo w tym roku dołączy do nas Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie – to na pewno odświeży naszą ekipę i pomysły na kinowe wieczory.

Dlaczego organizacja tego wydarzenia stała pod znakiem zapytania?

Do samego końca nie wiedzieliśmy czy będziemy mieli budżet na tę imprezę. Głównie staramy się o dofinansowanie z miasta, ponieważ jest to impreza całkowicie bezpłatna dla mieszkańców Tarnowa. W pierwszym konkursie kulturalnym odpadliśmy, bo podobno zabrakło nam punktów w projekcie. Zorganizowano drugi, mniejszy konkurs kulturalny i udało się wreszcie dostać dotację. Co prawda niemal o połowę mniejszą niż zakładaliśmy na początku, ale dostosowaliśmy się do tego i okroiliśmy kino w tym roku. Przed nami tylko trzy wieczory filmowe, na których wyświetlimy tylko po jednym filmie.

To już 8. edycja tego wydarzenia. Proszę powiedz, czy wraz ze wzrostem zainteresowania mieszkańców wzrasta wsparcie finansowe ze stron władz Tarnowa?

Co roku przybywa fanów naszego wydarzenia. Zdarzały się już takie wieczory filmowe, że zastanawialiśmy się czy nasza górka pomieści wszystkich chętnych. Frekwencja na Wakacyjnym Kinie w Parku Sanguszków absolutnie dopisuje i to jest nasz powód do dumy i satysfakcji z tego co robimy.
W tym roku jeszcze nie ruszyliśmy dobrze z promocją kina, a do utworzonego wydarzenia na portalu Facebook dołączyło w niedługim czasie ponad 2 200 zainteresowanych osób. Przypomnę też, że ogromną promocję kina mieliśmy podczas udziału w Familiadzie. Średnio jeden odcinek obejrzało 2 mln widzów, więc myślę, że była to znakomita promocja nie tylko Wakacyjnego Kina, a przede wszystkim naszego miasta. Co do wsparcia finansowego ze strony miasta jest odwrotnie proporcjonalne do popularności kina. Tak jak już wspomniałam staramy dostosować event do budżetu, który posiadamy na dany rok. Doceniają nas ludzie i to cieszy najbardziej.

W sierpniu organizujesz natomiast drugą edycję DiscoPole. Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik?

DiscoPole Tarnów to ogromne przedsięwzięcie. Można powiedzieć, że przygotowania do tej imprezy trwają od września ubiegłego roku i będą trwały do pierwszego dnia imprezy. Gwiazdy, scena, cała logistyka, harmonogram, umowy, formalności, promocja, sprzedaż biletów – to część z przygotowań do wydarzenia. Przed nami niecałe dwa miesiące, więc pracy jest coraz więcej, ale z pewnością wszystko idzie zgodnie z planem i tegoroczne DiscoPole Tarnów będzie wyjątkowe!

Czym będzie wyróżniała się ta edycja?

W tym roku DiscoPole to nie tylko disco polo. Postawiliśmy również mocno na muzykę disco, disco dance i ogólnie muzykę rozrywkową.  Ta edycja będzie na pewno wyjątkowa. Oprócz polskich gwiazd takich jak CLEO, Weekend, Bracia Figo Fagot, Letni Chamski Podryw, Markus P, pojawią się także zagraniczni goście, czyli Shaun Baker i Jessica Jean. Przygotowaliśmy również szereg atrakcji dla uczestników DiscoPole Tarnów, między innymi:  wesołe miasteczko, pokazy balonowe, pierwsze plenerowe piana party (wielkie wyrzutnie piany wodnej zapewnią niezapomnianą zabawę) oraz innowacyjna dyskoteka. Silent disco, czyli impreza w słuchawkach. Po zakończeniu koncertów zabawa będzie trwała nadal, ale nikomu nie przeszkadzając. Uczestnicy silent disco otrzymają specjalne słuchawki, będą mogli wybrać jeden z trzech gatunków muzycznych i bawić się do późnych godzin nocnych.

W tym roku impreza będzie miała swoiste after party. Proszę powiedzieć, kto wystąpi oraz kiedy?

Miesiąc po naszej imprezie szykujemy mocne after party! 27 września 2018 roku do Tarnowa przyjedzie SŁAWOMIR. Niekwestionowana gwiazda rock polo, której hity słyszymy niemalże na każdej imprezie. Wkrótce podamy więcej szczegółów na temat tej imprezy. Będzie się działo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.