21 lutego 2024
Aktualności

Kazimierz Żurowski: Dwa stadiony dla Tarnowa

Po tym jak kompletnym fiaskiem zakończył się pomysł utworzenia w Tarnowie Centrum Przygotowań Paraolimpijskich i wyremontowania miejskiego stadionu, co wszem i wobec zapowiadał prezydent Roman Ciepiela, pojawiła się stara-nowa koncepcja. Tym razem pomysłodawcą jest radny Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Żurowski, który jednak – w przeciwieństwie do innych – prezentuje realne źródła sfinansowania swojej idei.

Radny przychyla się do formułowanego już od dłuższego czasu przez środowiska sportowe wniosku dotyczącego budowy dwóch oddzielnych stadionów: piłkarsko–lekkoatletycznego oraz  areny żużlowej.

– Łączenie funkcji stadionu piłkarskiego i żużlowego wykluczają nowe wytyczne dla organizatora rozgrywek żużlowych. Prezesi żużla i piłki nożnej od dłuższego czasu podnoszą problem pogodzenia tych dwóch dyscyplin na jednym Stadionie Miejskim – wyjaśnia radny Żurowski. – Proponowany przez prezydenta Ciepielę orlik lekkoatletyczny w Tarnowie-Mościcach nie będzie należał do strategicznych obiektów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.  Może nie zostać objęty dotacją z Ministerstwa Sportu i Turystyki.  Zawody rangi krajowej będą na  tym obiekcie wykluczone.  Stanie się on  jedynie stadionem treningowym, a idea budowy Centrum Paraolimpijskiego w Tarnowie zostanie utracona.

Kazimierz Żurowski proponuje, po konsultacji z wiceprezesem PZLA, budowę stadionu lekkoatletycznego kategorii trzeciej wraz z boiskiem trawiastym do piłki nożnej dedykowany m. in. Unii Tarnów.

–  Byłby to trzeci tego typu stadion w Małopolsce (dwa posiada Kraków). Mógłby dostać 50% wsparcia z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dotacje z PFRON-u. Nadmieniam, że PZLA daje także możliwość przydzielenia opiekuna do realizacji zadania i jest gwarantem profesjonalnego przygotowania inwestycji. Atrakcyjność projektu podnosi bliskość hali Jaskółka, w której po remoncie znajdą się dodatkowe pomieszczenia – gabinet rehabilitacyjny, siłownia, stanowiące naturalne zaplecze dla stadionu LA oraz wybudowana zostanie nowa infrastruktura drogowa – wyjaśnia radny.

Warto też podkreślić, że koszty budowy motoareny w Tarnowie przy wyłączeniu funkcji stadionu piłkarskiego byłyby zdecydowanie niższe. Radny sugeruje, że w miejscu murawy mógłby powstać drugi tor żużlowy dla najmłodszych adeptów czarnego sportu, którzy również nie mają swojego stałego miejsca.  Dodatkowo na motoarenie  można będzie organizować koncerty, evnty etc.

Przypomnijmy, że władze Tarnowa lansują koncepcję przebudowy Stadionu Miejskiego, za bagatela 60 milionów złotych, który ma służyć piłkarzom i żużlowcom. Dodajmy, że w Nowym Sączu po awansie Sandecji do Lotto Ekstraklasy władze miasta zdecydowały o budowie stadionu piłkarskiego za ok. 20 mln zł.

5 komentarzy do “Kazimierz Żurowski: Dwa stadiony dla Tarnowa

 • Pan Kazimierz Żurowski to fantastyczny polityk. Uważam że marnuje się w radzie miejskiej. Powinien zostać prezydentem naszego miasta. A w przyszłości powalczyć o prezydenture w kraju. Wraz z całą rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami trzymamy kciuki za Pana.
  P.S wiceprezydentem powinien zostać fotograf Tomasz Sobczak.

  Odpowiedz
 • Pan Kazimierz zdecydowanie jest nadzieją tego miasta na lepsze jutro. Jedyny człowiek który faktycznie chce coś zmienić i do tego jest znakomitym nauczycielem.

  Odpowiedz
 • Kazimierz Żurowski jest wielkim dobroczyńcą Tarnowa. W mojej rodzinie modlimy się do Niego rano i wieczorem. Wierzymy, że zbawi On nasze miasto i uczyni go wielkim.

  Odpowiedz
 • Od początku wierzyłem w tego człowieka i wszystko utwierdza mnie w tym przekonaniu. Jest zdecydowanie najlepszym radnym i w przyszłości można pomyśleć nawet o parlamencie lub prezydenturze. Właściwy człowiek na właściwym miejscu zbawi nasze miasto.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.