25 lutego 2024
Aktualności

Klaster wyprowadzi się z pałacyku przy ul. Słowackiego

Tarnowski Klaster Przemysłowy przeniesie swoją siedzibę do budynku przy ulicy Kochanowskiego. – To zasadniczo zmniejszy koszty utrzymania naszego biura, w dodatku będziemy blisko inkubatora przedsiębiorczości, który cieszy się dużym zainteresowaniem małych i średnich firm z regionu oraz Strefy Aktywności Gospodarczej – mówi Robert Wardzała, prezes TKP.

Budynek, w którym niegdyś mieściła się szkoła przyzakładowa Zakładów Mechanicznych, od kilku lat jest własnością Tarnowskiego Klastera Przemysłowego. Obiekt został wyremontowany. Na pierwszym piętrze funkcjonuje call center, zatrudniające ponad 160 osób. Połowę powierzchni na parterze zajmie centrum sportu. Druga połowa zostanie przeznaczona na pomieszczenia biurowe – część z nich zostanie wynajęta, w części ulokuje się Klaster. Trwa modernizacja powierzchni i przystosowywanie obiektu do nowej funkcji.

– Logiczne wydaje się ulokowanie naszego biura właśnie w tym miejscu – mówi prezes Robert Wardzała.

TKP mieści się obecnie przy ulicy Słowackiego 12. Wcześniej jego siedzibą były pokoje w budynku przy tej samej ulicy, w sąsiedztwie jednego z banków. W obu przypadkach powierzchnie były wynajmowane. Teraz klaster będzie „na swoim” – po raz pierwszy w dwudziestoletniej historii firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.