Kolejna wpada dealerów

Tarnowscy „kryminalni” przechwycili  1000 porcji amfetaminy o wartości ponad 3,2 tys. zł. 

W piątek wieczorem w centrum Tarnowa „kryminalni” zatrzymali dealerów, którzy rozprowadzali w Tarnowie narkotyki. Para tarnowian, w wieku 43 lat kobieta i 34 lat mężczyzna, w swoim mieszkaniu miała ukryte środki psychotropowe w postaci amfetaminy oraz tabletek ekstazy. Mozolna i długofalowa praca policjantów na co dzień zajmujących się przestępczością narkotykową przyniosła żądany efekt. Całkowicie zaskoczeni dealerzy zupełnie nie spodziewali się wizyty nieumundurowanych policjantów. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli w sumie 108 gramów amfetaminy oraz 14 tabletek ekstazy. Para została zatrzymana i przewieziona do komisariatu, gdzie po przesłuchaniu przedstawiono im zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania.

W związku z tym zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu. Sąd, na posiedzeniu zapoznał się z materiałami i postanowił zastosować wobec obojga zatrzymanych środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania. Para najbliższe 3 miesiące spędzi w zakładach penitencjarnych; mężczyzna w Tarnowie, kobieta zaś w Krakowie.

Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.