25 lutego 2024
Kryminalne

Kolejna wpadka dealerów

Policjanci „kryminalni” przechwycili prawie kilogram marihuany o wartości czarnorynkowej ponad 20 tys. złotych.

Tarnowscy policjanci ustalili, że dwie tarnowianki, rozprowadzają na terenie miasta marihuanę. Kilkutygodniowe czynności doprowadziły do wytypowania właściwego mieszkania, a następnie zatrzymania 28-letniej kobiety. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci ujawnili ponad 700 gram marihuany przygotowanej do dalszej dystrybucji. Drugą, 37-letnią kobietę „kryminalni” zatrzymali następnego dnia. Obie zostały przesłuchane w komisariacie Policji, a następnie zostały doprowadzone do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszały zarzut posiadania i rozprowadzania znacznej ilości środków odurzających. Prokuratura skierowała wniosek do sądu o zastosowanie środka izolacyjnego. Po zapoznaniu z materiałem dowodowym sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 lat do 12.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.