30 maja 2024
Aktualności

Kolejne dofinansowanie dla gminy Wojnicz. Powstaną nowe boiska sportowe

W Biadolinach Radłowskich i w Wojniczu powstaną nowe kompleksy boisk wielofunkcyjnych. W obu przypadkach stara i zużyta nawierzchnia asfaltowa zastąpiona zostanie nowoczesną i bezpieczną, a dotychczasowy sprzęt sportowy będzie wymieniony na nowy. 

Ministerstwo Sportu pozytywnie rozpatrzyło wniosek gminy Wojnicz dotyczący przebudowy trzech boisk sportowych na wielofunkcyjny bezurazowy kompleks sportowy, z których dwa powstaną przy Szkole Podstawowej w Biadolinach Radłowskich i jedno przy Szkole Podstawowej w Wojniczu. Całkowity koszt szacowany jest na ponad 768 tys. zł., a gmina otrzymała na ten cel niespełna 400 tys. zł. Realizacja zadań nastąpi w 2020 r.

– Dotychczasowa infrastruktura sportowa na terenie tych placówek pozostawiała wiele do życzenia. Stan techniczny boisk nie pozwalał w pełni wykorzystać ich potencjału między innymi do pracy z dziećmi i młodzieżą. Stąd też decyzja o podjęciu starań o uzyskanie wsparcia finansowego na stworzenie nowoczesnego kompleksu sportowego przy tych placówkach – mów burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk. –  Dążymy do tego, aby infrastruktura rekreacyjno-sportowa na terenie naszej gminy cały czas była modernizowana i rozbudowywana. – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.