18 czerwca 2024
Aktualności

Kolejne podwyżki dla mieszkańców Tarnowa?

Jeszcze nie opadły emocje po ostatniej sesji Rady Miejskiej, kiedy głosami Koalicji Obywatelskiej i Stowarzyszenia Naszego Miasta Tarnów podwyższono podatki od nieruchomości nawet w niektórych wypadkach o 66%. Jak się okazuje to może być dopiero początek szukania pieniędzy w portfelach mieszkańców Tarnowa. 

 

W rozmowie z Radiem Kraków prezydent Roman Ciepiela nie wykluczył kolejnych podwyżek. Już niebawem drożej zapłacić możemy chociażby za bilety w miejskich autobusach.

– W Tarnowie dotacje dla komunikacji publicznej to około 31 milionów. Z biletów mamy około 9 milionów. Reszta to dotacja. Trzeba zadać pytanie, czy miasto stać na tak dużą dotację do komunikacji publicznej. Chcemy mieć oczywiście dobry system i wygodne autobusy. Chcemy, żeby one regularnie jeździły. To są fakty. Jednak 22 miliony w skali Tarnowa to duży wydatek. Tymi ciężarami trzeba się podzielić. Nie wykluczam, że będzie regulacja taryfy, żeby wpływ z biletów był wyższy – powiedział na antenie włodarz Tarnowa, zaznaczając przy tym, że póki co nie ma planów podwyżek, ale w trakcie dyskusji nad budżetem miasta na przyszły rok taka propozycja może paść.

Kolejnym obszarem, w którym może nastąpić wzrost cen to odbiór odpadów.

– Każdy powinien płacić za utylizację odpadów. Stawka w Tarnowie jest niska. Dopłata do procesu utylizacji obciąża budżet kwotą kilku milionów złotych. System musi być szczelny. Nie każdy płaci za odbieranie odpadów. Oni próbują przemycić odpady do koszy na ulicy. To karygodne. Szczelny system i środki na to, żeby nie powodować uciążliwości dla środowiska. Odpady trzeba sortować, utylizować i najlepiej zamienić w energię. Tak jest w Krakowie. Do tego wymagane są inwestycje, na które potrzebne są środki. To oczywista dbałość o środowisko. Dlatego kwoty muszą być adekwatne do problemu, które każdy z nas stwarza – przyznał w Radiu Kraków prezydent Roman Ciepiela.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.