25 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Kolejne wybuchowe znalezisko

Podczas kontroli lasu w Żurowej mundurowi z Lasów Państwowych odnaleźli niewybuch, który został zidentyfikowany jako pocisk artyleryjski kalibru 75 mm.

W ubiegłym tygodniu Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie powiadomiony przez pracowników Lasów Państwowych skierował do Żurowej policjantów nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej. Zgłoszenie dotyczyło odnalezienia w lesie niewybuchu. Teren został przez mundurowych oznaczony, a policjanci zidentyfikowali znalezisko, jako niewybuch pochodzący z czasów II wojny światowej. Pocisk artyleryjski kalibru 75 minimetrów znajdował się na polanie lasów w Żurowej bezpośrednio na ziemi. Powiadomiony został patrol saperski 21 Batalionu Wojska Polskiego z Rzeszowa. Żołnierze przyjechali, zabezpieczyli niewybuch, sprawdzili przyległy teren wykluczając możliwość pozostawienia w tym miejscu innych pocisków, a następnie przetransportowali go i zneutralizowali na poligonie wojskowym.

Tarnowscy policjanci przypominają o konieczności w przypadku takiego nietypowego znaleziska powiadomić mundurowych i w żadnym wypadku nie przenosić znaleziska. Oznaczenie takie terenu pozwoli łatwo do niego trafić i wskazać go osobom, które będą w stanie ocenić zagrożenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.