19 czerwca 2024
Aktualności

Kolejny sukces Emilii Nizio

Utalentowana tenisistka Emilia Nizio – 10-latka, zawodniczka UKS ACT Sport Tarnów zdobyła Mistrzostwo Małopolski Skrzatek U12 w grze singlowej oraz wicemistrzostwo w grze podwójnej w tenisie ziemnym!
Zawody odbyły się w Krakowie na kortach KS Nadwiślan w miniony weekend. Emilia tym samym obroniła halowe Mistrzostwo Małopolski, które zdobyła w styczniu tego roku potwierdzając swoją dominację w regionie wśród tenisistek do do lat 12.
Emilka była rozstawiona w turnieju z numerem 1 i rozpoczęła turniej od wolnego losu. Pierwszy mecz rozegrała z dziewczynką trenującą na co dzień w Kolonii w Niemczech Josephine Pasiut wygrywając 6:2, 6:1. W półfinale tarnowianka stoczyła zacięty 3-setowy pojedynek ze swoją partnerką deblową Natalią Kłys z KS Grzegórzecki Kraków. Początek meczu nie zapowiadał tego gdyż w pierwszym secie Emilia gładko wygrała 6:0. W drugim przeciwniczka zaczęła grać już dużo lepiej popełniając mniej błędów co przełożyło się na wygranie seta 6:4. Trzeci set rozgrywany jako super tiebreak zawodniczka z Tarnowa rozstrzygnęła na swoją korzyść 10:6.
Finał, który był rozgrywany w pełnym słońcu stał na bardzo wysokim poziomie i trwał prawie 3 godziny. Po drugiej stronie siatki stanęła Leila Javaheri – tenisistka z USA. Mecz był bardzo dramatyczny i pełen zwrotów akcji. Zawodniczka UKS ACT Sport Tarnów wygrała pierwszego seta 7:6. Natomiast w drugim cały czas musiała gonić rywalkę. Przegrywając 3:5 potrafiła wrócić do meczu i wygrać seta 7:5 i tym samym triumfować w całym turnieju.             W grze podwójnej wspólnie ze wspomnianą wyżej Natalią Kłys, Emilia zdobyła wicemistrzostwo. Mecz rozstrzygnęły na swoją korzyść stosunkiem 7:6, 6:7 i 10:7 zawodniczki KS Grzegórzecki Kraków, 12-latki Oliwia Jałocha i Wiktoria Moszczak zaledwie kilkoma piłkami w 3 secie.

Jeden komentarz do “Kolejny sukces Emilii Nizio

  • Miło czytać takie info. Na pewno duzo pracy i wysiłku kosztuje taki sukces. Ciekawe czy miasto w jakiś sposób pomaga taki talentom. GRATULACJE!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.