20 kwietnia 2024
Aktualności

Kolejny sukces Emilii Nizio na korcie

Emilia Nizio, uczennica IV klasy Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie i trenująca w UKS ACT Sport Tarnów, zdobyła Halowe Mistrzostwo Województwa w tenisie do lat 12 odbywające się w Krakowie na kortach KS Grzegórzecki.

Na stracie stanęło 14 zawodniczek. Rozstawienie z numerem jeden zawodniczki z Tarnowa spowodowało, że w pierwszej rundzie miała wolny los. W ćwierćfinale Emilia spotkała się z nieobliczalną o rok starszą Marcelą Boroń
trenującą na co dzień w KS Grzegórzecki, która wcześniej wysoko wygrała swój mecz tracąc zaledwie jednego gema. W meczu z tarnowianką jednak nie miała nic do powiedzenia przegrywając 6:1, 6:1. W półfinale Emilia skrzyżowała rakietę z Hanią Kołak z STT Fakro Nowy Sącz. Od początku do końca zawodniczka UKS ACT Sport Tarnów dominowała w meczu i ani przez chwilę nie było zagrożenia, że mecz ten może wymknąć się z pod kontroli o czym świadczy wynik 6:0 i 6:1. W finale czekała na Emilię trenująca na co dzień na miejscowych kortach Natalia Kłys. Emilia dobrze weszła w mecz i objęła prowadzenie 4:0. W tym secie oddała tylko przeciwniczce jednego gema. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Natalii i tylko do stanu 2:2 zawodniczka KS Grzegórzecki Kraków zdołała dotrzymać kroku tarnowiance. Mecz zakończył się wynikiem 6:1, 6:2. Tym samym Emilia obroniła wywalczony przed rokiem tytuł.