28 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Kolejny złodziej trafi przed oblicze sądu

Wykorzystując okazję 50-latek z powiatu limanowskiego wchodził do mieszkań w powiecie tarnowskim. Plądrował głównie pomieszczenia znajdujące się zaraz za drzwiami wejściowymi i kradł przede wszystkim gotówkę.

Taka sytuacja miała miejsce w Żabnie, gdzie wszedł do domu nie wzbudzając żadnych podejrzeń. Gdy wychodził został zauważony przez domowników, którzy bardzo szybko zorientowali się, że zostali okradzeni. Z mieszkania została zabrana gotówka w wysokości ponad 4000 złotych. Poszkodowana rodzina natychmiast wyszła z domu i ruszyła w ślad za złodziejem. Po chwili został odnaleziony i przekazany policjantom Komisariatu Policji w Żabnie. Odzyskano część skradzionej gotówki, która wróciła do właścicieli.

Policjanci zweryfikowali posiadane informacje, z których wynikało, że złodziej ma więcej takich przestępstw na sumieniu. Udowodnili mu dodatkowo kilka kradzieży na kwoty od kilkuset do 12 tysięcy złotych na terenie powiatu tarnowskiego. Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Ponadto okazało się, że dodatkowo był poszukiwany listem gończym przez sąd w Zakopanem do odbycia 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za takie same przestępstwa. W związku z tym został osadzony w Zakładzie Karnym w Tarnowie.

Zatrzymanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.