19 czerwca 2024
Aktualności

Kompletnie pijany wsiadł za kierownicę. 29-latek stracił auto

Blisko 3 promile alkoholu wskazało urządzenie, na którym został przebadany 29-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna został zatrzymany w Kozłowie, dzięki czujności świadka zdarzenia. Mieszkaniec województwa podkarpackiego zakończył podróż swoim samochodem na pryzmie kamieni. Jego samochód został zabezpieczony na parkingu.

W miniony piątek (03.05.)  około godziny 11:30, dąbrowscy policjanci zostali wezwani do miejscowości Kozłów (gm. Gręboszów) w związku z staranowaniem oznakowania pionowego i wjazdem pojazdu w pryzmę kamieni. Na miejscu okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego poruszał się drogą wojewódzką nr 973 w kierunku miejscowości Borusowa, a następnie zignorował znak zakaz ruchu i wjechał w kruszywo niszcząc przy tym oznakowanie pionowe. Mężczyzna został poddany badaniu trzeźwości i wówczas okazało się, że nie powinien kierować pojazdami mechanicznymi. W jego organizmie było blisko 3 promile alkoholu.

Nowe przepisy, które weszły w życie 14 marca nakładają na policjantów obowiązek zabezpieczenia samochodu osoby, która prowadziła pojazd mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Wobec 29-latka wszczęto postępowanie za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a zgodnie z obowiązującymi przepisami jego samochód został odholowany na parking strzeżony. Teraz postępowanie zostanie przekazane prokuratorowi, a następnie do dąbrowskiego sądu, który zdecyduje o wysokości kary i ewentualnym przepadku mienia czyli samochodu osobowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.