15 lipca 2024
AktualnościKultura

Koncert muzyki klasycznej w Pałacu Sanguszków

W najbliższy czwartek 20 czerwca w Auli Pałacu Sanguszków odbędzie się koncert muzyki fortepianowej. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Kompozycje jednych z największych światowych artystów fortepianowych – Fryderyka Chopina, Ludwika van Beethovena i Josefa Myslivečka – wybrzmią 20 czerwca we wnętrzach Pałacu Sanguszków w Tarnowie. Okazją do ich wysłuchania będzie koncert „Wdzięczność”, w ramach którego przed publiką zaprezentują się Natalia Podhorecka-Pepera i Miłosz Czeluśnik – na co dzień uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy, wychowankowie Marii Grabowskiej. Przy klawiaturze zasiądzie również Bartosz Janas – osoba, która znalazła i sprowadziła do Tarnowa historyczny instrumentu renomowanej marki Blüthner, na którym zagra cała trójka.

Koncert zaplanowano jako formę podziękowania dla Absolwentów Tarnowskiego Ogrodnika – sponsorów obchodów jubileuszu 140-lecia szkoły z 2022 roku, będących jednocześnie fundatorami zakupu fortepianu.

Blüthner jest fortepianem używanym i wyprodukowany w Lipsku w fabryce Blüthnera. Egzemplarz znajdujący się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie powstał w 1933 roku. Czternaście lat temu został poddany gruntownej renowacji, dzięki czemu jest aktualnie w idealnym stanie i może służyć następnym pokoleniom melomanów.

Wstęp na czwartkowy koncert jest bezpłatny, obowiązują jednak darmowe wejściówki. Rezerwacji można dokonać telefonicznie (014 688 84 04 w godzinach pracy szkoły) lub mailowo (sekretzseo@umt.tarnow.pl). Liczba miejsc ograniczona. Początek wydarzenia o godzinie 17.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.