20 kwietnia 2024
AktualnościKryminalne

Kontrola z ,,lotu ptaka”

392-39327Za pomocą dronów policjanci ruchu drogowego dbają o bezpieczeństwo niechronionych na oznakowanych przejścia dla pieszych.

Tarnowscy policjanci wykorzystując drony przeprowadzili kontrolę zachowania kierowców w rejonach przejść dla pieszych. Wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy są wyposażeni w bezzałogowe statki latające, kontrolowali z „lotu ptaka” zachowanie kierowców w naszym mieście. Kontrole drogowe zostały przeprowadzone na alei Jana Pawła II oraz ulicy Starodąbrowskiej.

W środę w czasie kilku godzin (od 8.00 do 13.00) drony zarejestrowały 16 wykroczeń popełnianych przez kierujących, polegających na wyprzedzaniu drugiego pojazdu bezpośrednio przed oraz na przejściu dla pieszych. Takie naruszenie przepisów ruchu drogowego skutkuje nałożeniem grzywny w wysokości 1500 złotych według nowego taryfikatora i dopisaniem 10 punktów karnych do indywidualnego konta kierowcy.

Natomiast w czwartek 14 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, wobec dwóch zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do tarnowskiego sądu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.