15 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

,,Kryminalni” z Mościc zabezpieczyli sporą ilość narkotyków

Skuteczna praca operacyjna zaowocowała zatrzymaniem 37-latka, który w powiecie limanowskim w swoim mieszkaniu przechowywał prawie 400 gramów marihuany, ponad 60 gramów mefedronu, a także ponad 40 gramów metamfetaminy. Zatrzymany przyznał się do ich posiadania i taki zarzut usłyszał. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Sukcesem zakończyła się prowadzona od kilku tygodni intensywna praca operacyjna policjantów z Mościc. To „kryminalni” z tej jednostki uzyskali informację, następnie przygotowali realizację i zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu limanowskiego, który w swoim mieszkaniu posiadał znaczne ilości narkotyków. Przeszukanie jego pomieszczeń ujawniło dwa zawiniątka zbrylonej, białej substancji o wadze ponad 60 i 40 gramów, a także niemalże 400 gramów marihuany. Zatrzymany 37-latek oświadczył, że są to jego narkotyki. Wstępne badania przeprowadzone w komisariacie potwierdziły, że zabezpieczona zbrylona substancja to mefedron, a druga to metamfetamina.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do posiadania znacznych ilości narkotyków i został doprowadzony do prokuratury w Limanowej, gdzie usłyszał zarzut określony w artykule 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Prokurator po jego przesłuchaniu, zastosował wobec niego środki wolnościowe w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.  

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód, a zatrzymany mężczyzna musi się liczyć z konsekwencjami naruszenia Ustawy o przeciwdziałaniu Narkomanii, za którego naruszenie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.