20 kwietnia 2024
Aktualności

Kryzys małżeński w Radzie Miejskiej

Na światło dzienne wyszły tajemnice alkowy Koalicji Obywatelskiej i Stowarzyszenia Nasze Miasto Tarnów. I jak to bywa w małżeństwie, jedna strona czuje się oszukana, niedowartościowana, niesłuchana, druga natomiast chyba wie, że przesadziła i próbuje łagodzić sytuację. 

Szef Stowarzyszenia Nasze Miasto  Tarnów opublikował dziś list otwarty do prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli, apelując w nim o szanowanie i respektowanie zawartego 22 listopada 2018 r. porozumienia programowo-koalicyjnego, proponując jednocześnie spotkanie z klubem radnych jutro o godz. 19. W opublikowanym dokumencie znajdziemy również serię pytań do włodarza Tarnowa.

  1. Czy zlecony został – jak zostało zapisane w porozumieniu – do końca marca audyt miejskich finansów przez wyspecjalizowaną agencję ratingową?
  2. Dlaczego – mimo zapowiedzi – nie wprowadził Pan pod obrady Rady Miejskiej uchwały krajobrazowej?
  3. Jak na obecną chwilę wygląda realizacja budowy budynku korporacyjnego klasy A lub B+?
  4. Jak wygląda wdrażanie rozwiązań antyodorowych na tarnowskich osiedlach?
  5. Czy powołany został w ramach ZDiK tzw. oficer rowerowy?

 

Stowarzyszenie Nasze Miasto Tarnów wezwało także prezydenta do respektowania kolejnego punktu koalicyjnego porozumienia dotyczącego wspólnych stanowisk w ważnych głosowaniach. Jako przykład braku woli do współpracy w tym aspekcie ze strony Koalicji Obywatelskiej i prezydenta Romana Ciepieli, Tomasz Olszówka wymienia głosowanie dotyczące opłaty za śmieci.

Kolejnym palącym punktem porozumienia, o którym wspomina radny Olszówka jest radny Marek Ciesielczyk i jego wojna z przewodniczącym Rady Miejskiej Jakubem Kwaśnym (Nasze Miasto Tarnów).

– Ewidentnie jeden z członków klubu radnych Koalicji Obywatelskiej od samego początku łamie postanowienia ww. porozumienia w tym punkcie – czytamy w liście otwartym.

Na odpowiedź włodarza Tarnowa nie trzeba było długo czekać.  Za pomocą Facebooka postanowił on odpowiedzieć na list otwarty Stowarzyszenia Nasze Miasto Tarnów.

Szanowny Panie, bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie listem otwartym na spotkanie. Niestety w proponowanym terminie odbywa się wcześniej umówione spotkanie radnych KO. Zapraszam Pana serdecznie na spotkanie w Urzędzie Miasta w czwartek 4 kwietnia o godz 9.00.  Chętnie omówię z Panem sprawy Tarnowa z uwzględnieniem porozumienia koalicyjnego – napisał Roman Ciepiela. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.