20 kwietnia 2024
Aktualności

Krzysztof Kuboń szefem Młodych Demokratów

Nowym przewodniczącym małopolskich Młodych Demokratów został mocno związany z Tarnowem Krzysztof Kuboń. Mieszkający na co dzień w Żabnie Kuboń, swoją działalność związał z Tarnowem, gdzie aktywnie działa w organizacjach pozarządowych w Polce i na Ukrainie. Wśród organizacji, w których pracuje na pierwszy plan wysuwa się Projekt Tarnów.

– Jakie są moje plany? Zamierzamy nadal wspierać młodzieżowe inicjatywy i współtworzyć proeuropejskie społeczeństwo obywatelskie – podkreśla nowy przewodniczący młodzieżówki PO Krzysztof Kuboń.

– Krzysiek to osoba wywodząca się ze środowiska organizacji pozarządowych i mimo bardzo młodego wieku powinien wykorzystać swoje doświadczenie w zarządzaniu projektami. Decyzja delegatów wynikała również z jego działalności międzynarodowej w którą jest od lat zaangażowany. Szczególnie bliskie są mu sprawy współpracy z Ukrainą. Mam nadzieję, że przełoży swoje umiejętności na działalność stowarzyszenia zarówno w sensie społecznym jak i tegorocznym wyzwaniu samorządowym – mówi Grzegorz Małodobry, były przewodniczący regionu Młodych Demokratów w Małopolsce, członek zarządu PO w Małopolsce.

Obok Krzysztofa Kubonia, w nowym składzie zarządu znaleźli się wiceprzewodnicząca Maria Olszańska, sekretarz Weronika Duda, skarbnik Grzegorz Małodobry oraz członkowie zarządu: Mateusz Hanusz i Aleksander Wiśniewski.

Młodzi Demokraci są politycznym zapleczem Platformy Obywatelskiej. Kuboniowi w strukturach najbliżej jest do szefa tarnowskiej PO Roberta Wardzały, będąc jednocześnie oponentem urzędującego prezydenta Romana Ciepieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.