13 lipca 2024
Aktualności

Kukiz’15: POLSKA ZIEMIA ZAGROŻONA

Polska ziemia wciąż zagrożona. Wczoraj w pierwszym czytaniu odrzucony został projekt posłów Kukiz’15, który miał zabezpieczać polską ziemię.

Ustawa, którą w zeszłym roku uchwalił Sejm nie pomogła. Według posłów Kukiz 15, zgodnie z obowiązującymi przepisami obcokrajowiec zamieszkujący jakąkolwiek gminę nadal może kupować polską ziemię.

Tylko w zeszłym roku cudzoziemcy nabyli 3185 hektarów nieruchomości gruntowych. To więcej niż w poprzednich latach – podkreśla poseł Kukiz ’15 Norbert Kaczmarczyk.

Dodaje, że ustawa wprowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość, ogranicza polskim rolnikom prawo do zakupu polskiej ziemi.

Posłowie Kukiz’15 wskazują na kolejne niedociągnięcia legislacyjne.

– W tym momencie rolnik, który mieszka w mieście, a nie na terenie gospodarstwa nie może zakupić ziemi i to pomimo bycia Polakiem prowadzącym gospodarstwo rolne. To niedorzeczne, że ogranicza się prawo zakupu ziemi polskiemu rolnikowi, a jednocześnie nie dba o to, że mieszkaniec gminy niemieckiej czy francuskiej może swobodnie skupować polską ziemię – przekonywał poseł Jarosław Sachajko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.